Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 27 Апр 2024 14:58



Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Настройка на антена в Норвегия 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 19 Окт 2011 16:24
Мнения: 34
Отговори с цитат
http://www.satlex.net/bg/elobst_calc-params.html?calc_by=by_e&d=&h=&e=14.52
и според мен планината не пречи


20 Окт 2015 09:58
Профил

Регистриран на: 12 Окт 2015 21:39
Мнения: 18
Отговори с цитат
За съжаление няма да мога да използвам приемника на съседа,защото неговият има само 3 те букси изход,а моят телевизор няма такъв изход и оттам идва проблема,че тук в този район няма такъв кабел -с 3 те букси и hdim накрайник или 3 те букси със скарт...Ще може ли да действаме с моят приемник или да чакам да ми пратят кабел от България?


20 Окт 2015 17:46
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Какъв е моделът на телевизора ти?


20 Окт 2015 17:54
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Докато вземеш другия тунер, още малко инфо да ни дадеш.
1. Как я стигаш тази антена. Със стълба или от прозореца ? Има ли хоризонтален ход - наляво и надясно. На снимката се виждат два комина. Антената трябва да може да се движи свободно в посока от единия до другия комин !!!
2. След като насочиш антената към комините, ще можеш ли при това положение да достигаш до окото. Вероятно няма да го стигаш. Затова преди насочването трябва да завъртиш още много малко окото към седем часа. Но много малко ! То и така изглежда да е добре,но като че ли може още 2-3 мм да се мръдне. Да не ти говоря в градуси, ще ти го кажа по друг/оригинален :D / начин - вдигни си лявата ръка пред лицето, с дланта към лицето. Направи знака на демокрацията - показалеца и средния пръсти опънати и разтворени, останалите свити. Виж средния пръст какъв наклон има. Такъв трябва да направиш и на окото.
Или м/у цифрите 6 и 7 на часовника, но малко повече към 7.
3. Антената Триакс е Мерцедеса на антените. Да знаеш че е хубава.Отзад гайките са с крилца. Можеш да ги стягаш колкото сила имаш, но е добре за окончателното стягане след настройката, да ги притегнеш още с един оборот като използваш клещи. Така че намери си и клещи.
... и гледай да не паднеш :!:


20 Окт 2015 17:54
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
manko7909 написа:
За съжаление няма да мога да използвам приемника на съседа,защото неговият има само 3 те букси изход,а моят телевизор няма такъв изход и оттам идва проблема,че тук в този район няма такъв кабел -с 3 те букси и hdim накрайник или 3 те букси със скарт...Ще може ли да действаме с моят приемник или да чакам да ми пратят кабел от България?
Не може да има НДМИ, а да няма букси за камбанки. Огледай ТВ-то добре. Трябва да пише "V in" , "A in R" и "А in L". Има ли букса Vin, ще ти кажа от къде да намериш кабел.
Ако трябва, ще му вземеш и телевизора, на комшията :wink: Но дано не стигаме до там :D

Остави предния ми пост. Мисли за тоя !!!


20 Окт 2015 18:05
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
По-скоро ще е с видео-вход с преходник жак към три чинча. Много хора са си изхвърлили тези кабелчета или са ги забутали на някакво забравено от всички място.


20 Окт 2015 18:23
Профил

Регистриран на: 12 Окт 2015 21:39
Мнения: 18
Отговори с цитат
Thomson е телевизора
Няма такива букси...Сега пращам снимки на atom heart на всички изходи на тв
От прозореца стигам антената,но окото ще го врътна от стълбата...Само да свърша работа и да се прибера и запретвам ръкави..хареса ми обяснението с палеца и показалеца :-)


20 Окт 2015 18:34
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Atom Heart написа:
По-скоро ще е с видео-вход с преходник жак към три чинча. Много хора са си изхвърлили тези кабелчета или са ги забутали на някакво забравено от всички място.

Дано не е така, че тогава ще разнасяме и телевизори :D Не си играй да качваш снимката. Само кажи как е !


Последна промяна vanderel на 20 Окт 2015 18:42, променена общо 1 път



20 Окт 2015 18:35
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
manko7909 написа:
...хареса ми обяснението с палеца и показалеца :-)
Страхотна си ! Ако не можем да прескочим тази планина, ще си умра от яд :!:


20 Окт 2015 18:39
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2012 07:14
Мнения: 252
Местоположение: Норвегия
Отговори с цитат
vanderel написа:
manko7909 написа:
...хареса ми обяснението с палеца и показалеца :-)
Страхотна си ! Ако не можем да прескочим тази планина, ще си умра от яд :!:

Айде сега, ще умираш! Просто ще ви почакам още малко и ще отскоча до Олесунд да свършим работа :lol:
Сега сериозно, ако използвате норвежка антена, комплект с LNB, най-вероятно същото е с три изхода. В такъв случай ползвайте само No.2 или No.3. С No.1 посмъртно сигнал няма да извадите.


20 Окт 2015 19:08
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ами ако първите цифри са ЕГН, може и да прескочиш до там :lol:
А пък, ако съм на мястото на Пл.Генчев, без да ми мигне окото, ще те командировам до Олесунд. Ей така - ще направя един жест на една българка, на хиляди километри от родината.

Адашко, викингите каква телевизия гледат. Вярвам, че телевизорите им са с вградени тунери, но предполагам че до преди 15 години, все са имали и външни декодери. Мисълта ми е - от къде ще намерим кабелче на онези острови. Старите ТВ са ги изхвърлили, но кабелите обикновено се запазват.

manko, виждаш ли как имаме хора навсякъде :wink: :D ... и за всичко :lol:
Чу ли колегата ? LNB, конвертор,око е едно и също, ако не знаеш. От снимката се вижда че твоето е поне с два изхода. Ако са три, забождай кабела на средния :!:


Последна промяна vanderel на 20 Окт 2015 20:02, променена общо 1 път



20 Окт 2015 19:51
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2012 07:14
Мнения: 252
Местоположение: Норвегия
Отговори с цитат
Повечето са смарт телевизори, но кабели има всякакви. Аз знам какво е мини скарт, новите ТВ са с такива, ако изобщо имат, но останах като гръмнат, когато видях преходник стандартен скарт - мини скарт! Голяма смешка :lol: :lol: :lol: Местния Практикер - Билтема, предлага всичко за телевизията(и не само), от стайни цифрови антени, през сплитери и дайсек ключове, LNB, кабели, ф-конектори (единия струва 10лв :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )та чак до оптика. Всичко има, освен сателитни антени над 60см. Просто нямат търсене, Тор и Амос се ловят и с черпак и големите диаметри са изтеглени от търговската мрежа. За сметка на това, в местния продавалник - финн.но, има всякакви супници на ниски за стандарта цени. Искаш ли, намираш.


20 Окт 2015 20:00
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Билтема сигурно е далеч бре. Искам да пратя жената из комшиите. Ама чакай първо Атома да каже за какъв кабел иде реч. Да видим, дали ще е Билтема, или ще пренасяме телевизори :D :D

:idea: Помните ли Енгелхолм. И там беше жена. Каква сага беше само.. И тук започва да става интересно.
Ами Лилето в Испания - направо си беше за Оскар :D


20 Окт 2015 20:11
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2012 07:14
Мнения: 252
Местоположение: Норвегия
Отговори с цитат
vanderel написа:
...
Ами Лилето в Испания - направо си беше за Оскар :D

Вярно, къде се изгуби това момиче?


20 Окт 2015 20:22
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Май сте си загубили кабелите - имате преходи и за AV, и за компонентен сигнал :) Това са едни малки парченца, на които единия край влиза в телевизора, а от другия остават да висят три камбанки - именно там трябва да пъхнете кабелите, които идват от декодера.

Изображение

Изображение


Изображение


20 Окт 2015 20:51
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®