Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 19:43



Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Настройка на антена в Холандия 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
" -Добър вечер! Живея от скоро в Амстердам и искам да си сложа Булсатком ... "
Това са първите редове от лично съобщение към мен. Ако колегата пожелае, нека да влезе тук и да започнем монтажа заедно. Няма нищо страшно и срамно, ако един човек си има професия коренно различна от механо-електротехника. Това с което бих те напътствал аз лично с ЛС, ще го направя и тук. Само че тук ще ми помагат и колегите. А и най-важното - от тази и други подобни теми ще имат полза много други в твоето положение, приятелю. Така че кажи спокойно, каква е антената и каква е марката на приемника :?: :!: И бъди сигурен,че ще се справиш !!!


Нашата награда е да сме полезни на максимален брой наши сънародници в чужбина :!:


12 Май 2015 20:49
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2012 07:14
Мнения: 252
Местоположение: Норвегия
Отговори с цитат
Подкрепям. Няма оставени нашенци без помощ. И днес отново монтирах БСК на поредния новопристигнал сънародник. Мъчил се, завалията три дни, изкарал Астра на 23, гледал, квото гледал, накрая блокирал приемника и така. Отплеснах се. Давай допълнителна информация, ще се справиш.


13 Май 2015 20:40
Профил

Регистриран на: 27 Юли 2019 00:17
Мнения: 5
Отговори с цитат
Проблема не е в техниката тя работеше до преди 1 седмица с друга антена. Конвертора е 8-рен инверто, а чинията вече ще е турска 90см офсет. И понеже е турска скалата й няма нищо общо с никакви градуси- това го забелязах сега и като го нагласих на око по другите чинии и взех да получавам сигнал.

И аз видях, че скалата на дримбокса забива и затова взех един от 8-те и го върнах на фактори дефаулт и тя заработи.
Тъкмо слязах от покрива да търся на кои транспондери да се опитвам да наглася максимален сигнал и хоп- ето вашите отговори.

Благодаря

Ще пиша по- късно ако съм го нагласил или ако излезнат нови проблеми.

Аз предварително бях прочел накъде да насоча и да въртя, но тази грешна скала ми изигра шега


04 Авг 2019 19:37
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®