Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 15:25



Отговори на тема  [ 238 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
Настройка на антена в Германия 
Автор Съобщение

Регистриран на: 15 Май 2016 19:45
Мнения: 6
Отговори с цитат
Такааа, направих три снимки, от които не знам дали ще прецените реалната ситуация. Сега, далечното дърво е с височина 13м, а разстоянието до къщата е 29м и то точно до чинията . Няма нужда мислено да нанасям размери , просто имам лазерна ролетка :wink: . Проблема според мен е в близкото дРъво. Това е дъб, с широки листа и увиснали клони , които явно правят доста плътен екран . Сега е напълно раззеленен , и дори и при хубаво време сигнала прекъсва доста сериозно. За сеч или рязане на клон и дума не може да става , дори при строеж на нови къщи , собствениците ги накараха да заплатят 15000 евро, понеже трябваше да премахнат дърво, което стоеше точно на подстъпа към къщите им. При строеж на нови жилища , ако има в близост дървета , им правят обшивка от дъски , които предпазват от случаини удари дървото . Абе махнете ги тея ненормалници , ако беше в БГ , досега да бях запалил тигързегето , и проблема щеше да е в минало време. Та сега ако оберна стойката на чинията надолу , дали няма да има малко по-добър резултат или ....
Уф, ще я мисля нещо.


04 Юни 2016 16:33
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Далечното дърво при тези разстояние и височина със сигурност няма да пречи. Защо обаче не ни казваш разстоянието и височината на близкото :?: Интересува ни разстоянието до най горните клони на дъба, както и с колко те са по-високи от нивото на долния край на антената.


06 Юни 2016 00:51
Профил

Регистриран на: 15 Май 2016 19:45
Мнения: 6
Отговори с цитат
Долният край на чинията е на 3,35 от земята. Размери на дърво трудно се дават, но да кажем , че на 7м от чинията на височина от 9м до около 13м се намира този клон, който според мен ми засенчва видимостта към сателита.
а снимките ми са с повече МВ, и тях не мога да кача в момента ... абе е...си ситуацията . Ще търся варианти :roll:


06 Юни 2016 23:10
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ако има дърво на 7 м от стената,то нетрябва да е по високо от около 7 м мерено от земята. Ти казваш - 9-13 , къде отиваме ... Стига обаче да е така, защото имам чувството че дъбът не е точно по посоката на сигнала, а леко в страни. И не е виновен той. Така ми се струва :?


09 Юни 2016 15:35
Профил

Регистриран на: 15 Май 2016 19:45
Мнения: 6
Отговори с цитат
Днес , отново пробвах моята идея с обръщане на конзолата надолу и сваляне на височината на чинията. За моя радост очакванията ми се оправдаха и сега имам 55-56% сигнал и 10,50-10,70 като децибели. Времето за нагласяне на чинията беше много по-кратко от това да извадя всичко навън и да обърна стойката.
Благодаря за съпричастието! Важно е да знаеш, че имаш хора на твоя страна :D


11 Юни 2016 19:49
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ако е клонче, 1 м в ляво, в дясно, нагоре или надолу може да реши ВРЕМЕННО проблема. В случая си намерил пролуката с най-малко разходи и друд, използвайки същите дюбели. Браво, но не спирай да мислиш за по-кардинално решение :D
Поздрави от форума :!:


12 Юни 2016 09:32
Профил

Регистриран на: 15 Май 2016 19:45
Мнения: 6
Отговори с цитат
Не е клонче,доста колям клон е. Но има пролука с видимост към чисто небе между пречещия ми клон и далечното дърво. Позиционирането на чинията и избора на място на монтажа направих с помоща на "Dish Pointer" и мобилно приложение "Satelite Dish Pointer".
Сигнала ми засега е постоянен дори днес е мрачно а снощи е валяло . Надявам се да нямам други пречки за напред .

http://ilkodim.snimka.bg/europe/bulsat.914484
Тук са няколкото снимки,които не можах да кача
Не знам дали ще добиете представа за всичко,но това мога да направя .
Това е засега. До скоро ,приятели!
Поздрави !


12 Юни 2016 12:17
Профил

Регистриран на: 15 Окт 2016 19:59
Мнения: 6
Отговори с цитат
Здравейте,надявам се да успеете да ми помогнете и на мен,ситуацията е следната:
монтирал съм антената,намерил съм сателита,имам сигнал 70-71%, db са 11,40 - 11,50 ,на FEC : 7/8 , обаче не излиза нито една програма,само черен екран,никакви съобщения,нищо, иначе след сканиране ми изкара още транспондери,излезоха някой програми от Булсат-а но без звук. Ще съм благодарен ако дадете насока!


15 Окт 2016 20:05
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ако искаш да гледаш тази вечер, сканирай тр-р 12524 В ! А утре или когато решиш завърти конвертора с 90 гр. Като погледнеш антената отпред, кабелът който излиза от конвертора, сега сочи на 5 часа. Завърти го така че да сочи на 7 часа. Около 7 разбира се - така че да хващаш максимално високи дБ.ли на 12524 Н. Тези канали които ще ти излязат, ако си сканирал 12524 В, вече няма да вървят. Ако не искаш да ти пречат, можеш да ги изтриеш ръчно от менюто за изтриване или като дадеш фабр. настр.


15 Окт 2016 22:39
Профил

Регистриран на: 15 Окт 2016 19:59
Мнения: 6
Отговори с цитат
Завъртях конвертора на 7 часа(по -скоро е на 8 и нещо за да излезат децибелите) сега на първо време са 9,70 db, като сканирам 12534 Н си излизат програмите , но като излеза от менюто пак има само черен екран,дори и свободните не се появяват и пак никакво съобщение.

Ето отговорите тук ,защото вече 6 часа не могат да ми одобрят поста:

1.Насройките ги върнах 2 пъти вече,на 12647 telekom Romania и на 12729 telekom Romania няма децибели и FEC( когато конвертора беше на 5 часа,тогава всички имаха сигнал и всички бяха с FEC 7/8 това наромално ли е ??), на всички останали FEC е 7/8 и децибелите са минимум 11.и излиза само черен екран.
2. сега обаче 12524 В не излиза,излезоха като нови тр-ри :10971 Н,11098 Н и 12524 V, на 12524 V излезоха: Nick,CN,Viasat Explorer,Disney,FAn tv,Fen folk,NG wild,Alfa,Balkanika,Folklor,DMsat,Kanal 3 i Fox,като пусна ,изброените канали тръгват но без звук,като работят няколко минути и спират.!!
3. адаптера е оригинален и е на 12V ,(картата е отстрани)
4.времето до блокиране е 71 часа,така че ясно!


Последна промяна peiop на 17 Окт 2016 22:23, променена общо 1 път



16 Окт 2016 11:06
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
1. Дай фабрични настройки ! Няма да изтриеш нищо. На въпроса премести на ДА и дай ОК :!: При това положение няма смисъл да сканираш повече нищо. При конвертор на 7-8 часа, ако имаш сигнал на всички тр-ри и на повечето от тях фекът е 7/8, трябва да ти излезе поне канал "Давойс".
2. Ако не излезе Давойс, сканирай 12524 В и виж кои канали ще излязат.
3. Адаптерът оригиналния ли е - 24 волта = ??? Ако картата на приемника влиза отстрани - 12 волта = :?:
4. Влез в меню - други - време до блокиране - и виж колко време ти остава. Ако е по-малко от 72 часа, не дръж приемника включен в контакта, докато не работиш с него.

Моля за номерирани отговори по 4-те точки :!:


17 Окт 2016 00:01
Профил

Регистриран на: 15 Окт 2016 19:59
Мнения: 6
Отговори с цитат
1.Насройките ги върнах 2 пъти вече,на 12647 telekom Romania и на 12729 telekom Romania няма децибели и FEC( когато конвертора беше на 5 часа,тогава всички имаха сигнал и всички бяха с FEC 7/8 това наромално ли е ??), на всички останали FEC е 7/8 и децибелите са минимум 11.и излиза само черен екран.
2. сега обаче 12524 В не излиза,излезоха като нови тр-ри :10971 Н,11098 Н и 12524 V, на 12524 V излезоха: Nick,CN,Viasat Explorer,Disney,FAn tv,Fen folk,NG wild,Alfa,Balkanika,Folklor,DMsat,Kanal 3 i Fox,като пусна ,изброените канали тръгват но без звук,като работят няколко минути и спират.!!
3. адаптера е оригинален и е на 12V ,(картата е отстрани)
4.времето до блокиране е 71 часа,така че ясно!


17 Окт 2016 20:50
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
От първият ти отговор следва, че сега когато конверторът е на 8 и половина, не е добре. На 12647 и 12729 нямаш сигнал защото те нямат огледални такива. 647 има, но той е S2, така че с твоя тунер не го виждаш. За съжаление засега само това е сигурното - трябва да върнеш конвертора пак на 5 часа. Ако си в Германия и си с универсален конвертор, то той няма как да е на 5 часа за спътник Хелас. Но от това което казваш излиза че е така. Дали от стойката или от друго, не знам. Не е нормално.

Но още по-ненормалното следва :arrow:

1. 10971 и 11098 са вертикални тарнспондери,но понеже им правиш ново сканиране и конверторът е превъртян с 90 гр. ти излизат като хоризонтални. Разбери го това - когато конверторът си е на мястото, тогава имаме Н и В транспондери. Ако обаче е завъртян с 90 гр. наляво или надясно спрямо нормалната му позиция, пак ще имаш сигнал, но хоризонталните тр-ри стават вертикални, а вертикалните - хоризонтални.
2. Когат имаме огледални тр-ри като 12524/ и Н и В/, тогава ако конверторът е превъртян с 90 гр. просто ще се разменят и каналите. Т.е. както е в момента, при сканиране на 12524 В трябва да ти излязат БГ канали, а румънците да са на Н. Ти обаче ни преби - сканирал си 12524 В и са ти излезли БГ канали, но от тр-р 12565 Н.

3.

4. Има известен шанс причината да е в адаптера. Но това ще го установим като върнеш конвертора или ни кажеш неговия вид.

5. Часовите сравнения, които използваме, са като гледаш антената отпред, НАЛИ :?: :!:

РР: Жалкото е че си пращаме само по едно съобщение на 24 часа :(
Новите потребители имат проблеми с постването във форума. Трябва да се обърнем по този въпрос, но в някоя друга тема, към администратора !


Последна промяна vanderel на 19 Окт 2016 18:34, променена общо 2 пъти



18 Окт 2016 23:53
Профил

Регистриран на: 15 Окт 2016 19:59
Мнения: 6
Отговори с цитат
Конвертора ми е пратен от Бг преди доста време,взет е от Булсат : на него пише : IDLR-QUDL40-EXTEND-OPP , quad long neck 40 mm LNB , inverto.tv и разбира се че е правен в Китай. Най смешното е че преди една седмица със старата антена и този конвертор (на 5 часа) всичко си беше наред. За съжаление трябваше да дам старата антена на човека на който си беше и да изчакам да дойде мойта,след като я монтирах се почна тази драма.За сега не съм го пипал и разбира се че съм прочел поне 100 пъти тук че става въпрос за гледане от пред за часовете :)
Снимките са големи иначе сега щях и тях да кача.


19 Окт 2016 16:13
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Всъщност ако вече си прочел горния ми пост, забрави там където съм ти писал за Стейкъра/т.3/ Няма как да е такъв, щом имаш сигнал на тр-ри от ниския банд, започващи с 10 и 11.

ОК ! Щом конвертора е четворен, пробвай някой друг негов изход. Предполагам че си го правил. Ще ми се да изключим и адаптера, въпреки че модели от този правят подобни бели.
Сканирането обаче на един тр-р, а излизането на канали от друг, си остава загадка. Не каза дали не си сбъркал нещо там.
Като върнеш конвертора, ще правим още проби ...


19 Окт 2016 18:27
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 238 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®