Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 16 Апр 2024 23:42



Отговори на тема  [ 238 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Следваща
Настройка на антена в Германия 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Щом виждаш разлика, значи тази антена е насочена към спътника на Виваком. Нищо че на антената пише Булсатком.

Не се страхувай, че ще загубиш спътника при фината настройка. За да не стане наистина това, скобата не се разхлабва до степен, че да може антената да се движи. Просто се разхлабва едната гайка с един оборот. Това веднага ще проличи на индикатора - ако сигналът е намалял, гайката се стяга отново, както е била и се разхлабва другата. С колкото се разхлаби едната, с толкова се стяга другата,така че в крайна сметка да се стигне до максимален сигнал. Ферщейн ??? След това вече може спокойно да се бутне и наклона,но само с 1-2 мм. Конверторът остава последен и то само ако можеш да го стигнеш. Въпреки че в повечето случаи именно там е причината за по лошия сигнал. И той се мърда в порядъка на 2 мм.
Това е !!!

Ако не ти е проблем да вземеш пак стария приемник, остави нещата за сега така. А донастройката я направи по-нататък ...


23 Мар 2015 12:39
Профил

Регистриран на: 19 Мар 2015 15:43
Мнения: 22
Отговори с цитат
аз днес пробвах ама нали толкова разбирам и започнах от конвертора после наклона и накрая със скобата и стигнах до 11,40 децибела и повече неможе,и конвертоа съм го издърпала толкова назад тоес пласмасовата скоба е по близко до кръгчето от колкото до кабела ,защото като започнах да местя конвертора той качи децибелите ,а наклона и гайките нищо само разваляха.искам да кажа че само с конвертора постигнах от 10.40 децибела вчера 11.40 днес.даже и онази пръчка като мръднах с крилатата гайка и тя разваля


24 Мар 2015 02:46
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ами май нямаш нужда от повече обяснения. Като гледам всичко ти е ясно :D Само последно, по повод последният ти пост - като върнеш конвертора много назад, кръгчето както го нарече, ще се качи на главичката на един болт и по този начин конверторът няма да е в естественото си положение, след като го стегнеш със скобата му. Избутай го малко напред, дотолкова че м/у кръгчето и болта след стягането, да има един косъм разстояние :wink: И тогава преди да го стегнеш окончателно,пак го завърти около оста му за максимален сигнал.
Ако все още ти се занимава,разбира се . На новия тунер сигналът ще е 11,43 ,което в твоя случай е за оценка 5-
И което значи, че е добре :D
Ауфидерзейн Тони :P


24 Мар 2015 21:35
Профил

Регистриран на: 19 Мар 2015 15:43
Мнения: 22
Отговори с цитат
незнам как ,но с такава точност казваш всичко да новият ми тунер е на 11.43 а между скобата и кръкчето ми има около 0.5мм.имам чувството че си в къщи :D няма да пипам нищо повече ако се развали нещо ще ,питам пак ако може разбира се :D желаяви здраве и щастие днес е благовещение


25 Мар 2015 12:44
Профил

Регистриран на: 29 Мар 2015 17:33
Мнения: 8
Отговори с цитат
Здравейте :) , преди една седмица си купих булсатком от България , имам затруднения с намирането на сателита ,ползвах информация от форума , но резултат няма . На екрана най-долу пише " FEC - ??? " от значение ли е ? Антената мисля че , съм я настроил правилно , но явно някъде греша . :?: :?: :?: Само с немска телевизия не се живее.


29 Мар 2015 17:56
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Какъв модел е приемникът?


29 Мар 2015 18:20
Профил

Регистриран на: 29 Мар 2015 17:33
Мнения: 8
Отговори с цитат
Нов модел HDTV , ZHD210


29 Мар 2015 19:22
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Ами то едва ли има какво да се добави повече към онова, което сме дискутирали с предния германец, toni1973


29 Мар 2015 19:26
Профил

Регистриран на: 29 Мар 2015 17:33
Мнения: 8
Отговори с цитат
Значи нищо няма да стане .


29 Мар 2015 19:31
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Започна ли с "Късо съединение" както направихме с Тони? Дали си сигурен в посоката и дали няма някакви пречки пред сигнала? Има ли надежда да заемеш от някого стандартен приемник за настройката?


29 Мар 2015 20:16
Профил

Регистриран на: 29 Мар 2015 17:33
Мнения: 8
Отговори с цитат
Ами за съжаление не познавам българи които да са около мен . Няма от къде да взема , иначе посоката и всичко направих по това което прочетох тук и чрез този линк който сте дали на Тони търсих спътника .


29 Мар 2015 20:24
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 713
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Лесно е да кажеш - нищо не става. По-добре дай снимки на антената отпред да видим как е конвертора, после на скалата с елевацията.


29 Мар 2015 20:31
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Явно ще трябва да напиша един пост, който да го постваме на всеки. Ще номерирам въпросите и ще искаме питащият да отговаря на всеки номер. Защото иначе питаш ги три неща, те ти отговарят за едно. И вместо да обясняваме, губим време в питане :?

1. Какъв е модела на сателитния тунер, който имате ?
2. Каква е антената - оригинална на БСК или закупена отделно. Ако не е на БСК, то колко см е ?
3. В кой град се намирате. Или до кой по-голям град се намирате ?
4. Прочетохте ли тази тема, поне за да придобиеш представа за това с което се захващаш viewtopic.php?f=17&t=5937
5. Знаете ли как се работи с тази програма http://www.dishpointer.com/ ? Намерихте ли си къщата ?
6. Като кликнете на мястото на монтажа, зелена линия Ви показва посоката. Видяхте ли тази линия ? Запомнихте ли си нещо в тази посока за ориентир ?
7. Имате ли пряка видимост към телевизора, съответно към индикатора ?
8. Има ли дървета и сгради в посоката на сателита, на по-малко от 20 м.


29 Мар 2015 20:48
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Marky написа:
Ами за съжаление не познавам българи които да са около мен . Няма от къде да взема , иначе посоката и всичко направих по това което прочетох тук и чрез този линк който сте дали на Тони търсих спътника .

Хайде сега с по една дума, от 1 до 8 :wink:

Колегата попита нещо и не получи отговор :( Много хора просто не знаят как се монтират конекторите в двата края на кабела. При HD приемниците няма от къде да се разбере дали връзката м/у тунера и антената е добра. Затова изискваме да се направи опита с Късото съединение :idea: :arrow: развийте буксата от конвертора и опрете средното жило в метала на
самата букса или пък опрете отвертката едновременно в метала на буксата и жилото, за да предизвикате късо съединение Надписът на екрана "LNB няма сигнал" , трябва да се смени в "LNB късо съединение" :!: Ако това стане значи всичко е наред . Завийте отново буксата и продължаваме напред :D


29 Мар 2015 20:52
Профил

Регистриран на: 29 Мар 2015 17:33
Мнения: 8
Отговори с цитат
1. Тунер -ZHD210
2.Оригинална на булсатком,оригинален кабел ,оригинални букси ....и т.н.
3.Намирам се в Grevenbrich на 20 км от Дюселдорф.
4.Прочетох всичко много внимателно от линка който сте приложили.
5.Ползвах тази програма , знам как работи и намерих си къщата . Ползвах компас и отделно ползвах програмата Satellite Director.....
6.Да показа ми посоката на спътника и насочих антена по зелената линия.
7.Да имам пряка видимост към индикатора .
8. Има съседна къща на около 10m.


29 Мар 2015 21:24
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 238 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®