Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 03:07



Отговори на тема  [ 537 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 36  Следваща
ПОЛИТИКА 
Автор Съобщение

Регистриран на: 09 Окт 2019 14:04
Мнения: 76
Отговори с цитат
Петър написа:
Mirko написа:
ти знаеш ли кво е десиртификация :lol:

:D :D :D Аз знам - но изглежда ти не знаеш, пише се "ДИВЕРСИФИКАЦИЯ"!


като знаеш кво е кво пишеш глупости :lol:


08 Дек 2019 00:24
Профил

Регистриран на: 09 Окт 2019 14:04
Мнения: 76
Отговори с цитат
pepy1 написа:
https://www.dnevnik.bg/sviat/2019/12/05/4001305_rusiia_izgoni_bulgarski_diplomat/


петьо я по хубаво прочети статията :wink:


08 Дек 2019 00:31
Профил

Регистриран на: 09 Окт 2019 14:04
Мнения: 76
Отговори с цитат
https://www.youtube.com/watch?v=M9BNoNFKCBI


08 Дек 2019 01:19
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Абе братлета, договорите на хамериканските централи бесрочни ли са че нещо не вдявям :(


10 Дек 2019 21:28
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
iuri2 написа:
Абе братлета, договорите на хамериканските централи бесрочни ли са че нещо не вдявям :(
Англосаксонците са като булдог, захапят ли нещо, не пускат никога.


10 Дек 2019 21:47
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Тези централи на кого принадлежат всъщност?


10 Дек 2019 21:56
Профил WWW

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
zdravkos написа:
Тези централи на кого принадлежат всъщност?
ТЕЦ 1 И 3 са на американците. Иван Костов им ги подари.
Цитат:
Васил Велев за ТЕЦ „Марица изток“ 1 и „Марица изток“ 3 : Само за година ще надплатим 700 млн. лв.
https://dariknews.bg/novini/biznes/vasil-velev-za-tec-marica-iztok-1-i-marica-iztok-3-samo-za-godina-shte-nadplatim-700-mln.-lv-2201920


10 Дек 2019 22:02
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
А че Костов ги подписа а той 2001 сдаде власта! Аз мислех че са 15г а те ще се окажат до гроб/тоест докато свършат кюмюрите и абдалите в БГ-то/ :(


10 Дек 2019 22:06
Профил

Регистриран на: 09 Окт 2019 14:04
Мнения: 76
Отговори с цитат
аз па съм фен на Румен Овчаров :lol:


11 Дек 2019 01:13
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Със сигурност невинни няма! Аз не казвам кой е виновен а се чудя защо не прекратят договорите! Имат и подкрепата на Европа :( /държавна подкрепа/ Явно 10%стигат на много хора или ги е шубе от новия по-голям брат :evil:


11 Дек 2019 09:07
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Като се заговори за Костов се сещам, че всички по-стари пенсионери до един, мразят Иван Йорданов. Мразят го защото той и неговият министър и адаш Нейков създадоха точковата система. Т.е. направиха някаква реформа в пенсионната система. От тогава аз винаги съм си мислел че това е окончателния модел и никой не може да го пипа. Но дойде Мони Дянков и го пипна. Та винаги съм казвал и продължавам да го казвам на бабите и дядовците, които кълнат експремиера Костов, че само Иван Нейков и Симеон Дянков мислят за тях. Защото те са единствените хора, които са правили реформа в този сектор. Дали са добри реформи или не, не говоря ! Комунистите, които използват тези хора, не са си мръднали пръста в тази насока/за справка - правителството на Станишев/. Иначе са ненадминати в плямпането в стил загриженост и ръсенето на популизъм.
Та за централите - и там има дългосрочен договор ... А щом се нарича договор, би трябвало да не може да се пипа. НО, има едно голямо НО :!: Тук не става въпрос за договор на инвеститора Фолксваген напр. с държавата за използване на земята, върху която е построен завода. Колко е себестойността на Фауветата и как и къде се продават никой не го интересува. Централите обаче са друга бира. Там себестойността на крайния продукт касае всички. Т.е продуктът там е от национално значение и тук договорите не трябва да се разглеждат просто като инвеститорски. В случая имаме исторически фактори/договорите са сключени в началото на един политико икономически преход/ Имаме икономически фактори/ през годините на договора са се редували инфлации, дефлации и пр./ Та договорът на въпросните две централи, през годините е трябвало да се преразглежда и актуализира, ...дори на ниво президенти и премиери. В този смисъл не може вината да се хвърля само на този който го е подписал.


11 Дек 2019 21:11
Профил

Регистриран на: 09 Окт 2019 14:04
Мнения: 76
Отговори с цитат
Костов не е във властта от 20г , но той е виновен че сме най-големите бедняци в Европа :lol:


11 Дек 2019 23:42
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
В интерес на истината много е виновен/но това е за новия баш прокурор/ Иначе видиш ли политик бий му шамар-има защо :lol:


12 Дек 2019 09:35
Профил

Регистриран на: 09 Окт 2019 14:04
Мнения: 76
Отговори с цитат
vanderel написа:
Като се заговори за Костов се сещам, че всички по-стари пенсионери до един, мразят Иван Йорданов. Мразят го защото той и неговият министър и адаш Нейков създадоха точковата система. Т.е. направиха някаква реформа в пенсионната система. От тогава аз винаги съм си мислел че това е окончателния модел и никой не може да го пипа. Но дойде Мони Дянков и го пипна. Та винаги съм казвал и продължавам да го казвам на бабите и дядовците, които кълнат експремиера Костов, че само Иван Нейков и Симеон Дянков мислят за тях. Защото те са единствените хора, които са правили реформа в този сектор. Дали са добри реформи или не, не говоря ! Комунистите, които използват тези хора, не са си мръднали пръста в тази насока/за справка - правителството на Станишев/. Иначе са ненадминати в плямпането в стил загриженост и ръсенето на популизъм.
Та за централите - и там има дългосрочен договор ... А щом се нарича договор, би трябвало да не може да се пипа. НО, има едно голямо НО :!: Тук не става въпрос за договор на инвеститора Фолксваген напр. с държавата за използване на земята, върху която е построен завода. Колко е себестойността на Фауветата и как и къде се продават никой не го интересува. Централите обаче са друга бира. Там себестойността на крайния продукт касае всички. Т.е продуктът там е от национално значение и тук договорите не трябва да се разглеждат просто като инвеститорски. В случая имаме исторически фактори/договорите са сключени в началото на един политико икономически преход/ Имаме икономически фактори/ през годините на договора са се редували инфлации, дефлации и пр./ Та договорът на въпросните две централи, през годините е трябвало да се преразглежда и актуализира, ...дори на ниво президенти и премиери. В този смисъл не може вината да се хвърля само на този който го е подписал.


това е що годе обективно мнение, но не искате да навлизам в нещата, защото няма да издържите :wink:


13 Дек 2019 01:19
Профил

Регистриран на: 09 Окт 2019 14:04
Мнения: 76
Отговори с цитат
Костов ни вкарва реално в ЕС и НАТО, ако за тoва е виновен, нека така да е :wink:


13 Дек 2019 01:24
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 537 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 36  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB®