Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 23 Авг 2019 17:45

Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Стабилизира ли се БУЛСАТ 
Автор Съобщение

Отговори с цитат
Прави ми впечатление, че в последно време постовете във чудесния форум са предимно свързани със спортните канали и по скоро отразяване на футбола в тях. Нищо лошо, но се питам наред ли са останалите канали, особено най гледаните канали (колкото и да са оспорвани те са само 4-5). Какво е тяхното техническо качество спрямо другите доставчици). След като не се коментират, вероятно при тях няма проблеми и са на по-добро ниво или най малко на нивото на конкуренцията.
По добро ли е качеството след преместването на Хелас 3 или е същото? А как е при конкурента,
който се премести на Хелас 3 с друга кодировка? Предлагам Фюжена и другата платформа (за телефона и компютри) да се отделят в отделни главни теми със съответните подтеми и да не се смесват със сателита, просто проблемите са различни.

27 Фев 2019 15:05
Профил

Отговори с цитат
Тотал написа:
Прави ми впечатление, че в последно време постовете във чудесния форум са предимно свързани със спортните канали и по скоро отразяване на футбола в тях. Нищо лошо, но се питам наред ли са останалите канали, особено най гледаните канали (колкото и да са оспорвани те са само 4-5).
И кои според вас са "останалите канали, особено най гледаните"??? Дайте повече инфо, за да ви се отговори.

P.S. Най-гледани са само спортните канали, всичко друго е БОЗА (пълна скръб) - реалити шоута за дебили, сапунени сериали за дебилки и агитация и пропаганда на джендърски ценности на върнали се от "молитвена закуска" политици.

27 Фев 2019 21:24
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Ми не, не съм съгласен! Има достатъчно общообразователни канали. Които като ги гледаш, винаги има нещо което не знаеш, и научаваш. И те са много по-гледани от спортните канали!

27 Фев 2019 21:53
Профил

Отговори с цитат
pepy1 написа:
Има достатъчно общообразователни канали. Които като ги гледаш, винаги има нещо което не знаеш, и научаваш.
Може би наистина е така, не споря, затова още в предния си пост предложих: "Дайте да ги видим поименно кои са тези НАЙ-ГЛЕДАНИ канали". За едни хора "най-гледани" са едни канали, за други, други канали - много размита формулировка е това. По мои наблюдения, най-гледани са двата F+ на Булсата, двете Диеми Ектра, Максовете на А1 и двата Евроспорта (е, някой сме с три :) ). Всичко останало (като новини, научно популярни филми, сериали) го има в интернет и то без реклами, включваш си го тогава когато имаш време и си го гледаш.

28 Фев 2019 07:44
Профил

Отговори с цитат
Би трябвало да е така, но пийпълметрията показва много по различни неща. А те са:
БтВ, Нова. БНТ, Канал 3, On air, Евроком в този, а понякога в малко разбъркан ред. Останалите с изключение на по време на някои супер мачове, статистиката не ги хваща. Никакви значими аргументи не могат да променят това статукво. Нито глупавите турски сериали, нито пошлите натъкмени брадари, капки, готвачи славитрифонки, променят това статукво. Това масово гледа българският ТВ зяпач, на това си влагат парите рекламодателите. Казват пийпълметрията е фалшива, платена - и аз поддържам това мнение, но това е за посочените канали където е битката за рекламодатели, за останалите канали технологията се спазва много прецизно и данните са точни. За това , всеки провайдер на сателитна ТВ, ако значително влоши техническото качество на излъчване на тези канали ще бъде много жестоко икономически наказан от абонатите си.

28 Фев 2019 15:48
Профил

Отговори с цитат
Тотал написа:
БтВ, Нова. БНТ, Канал 3, On air, Евроком в този, а понякога в малко разбъркан ред.
Това са леснодостъпни ефирни безплатни канали, хващат се с парче медна тел - не вярвам Булсатком точно на тях да се фокусира и да се старае да ни ги предлага с перфектно качество.

28 Фев 2019 19:24
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Моята гледна точка за пийпълметрията е като твоята. За прецизни и истински измервания, хората по света слагат едни устройства /горе - долу 10/10/2 см, такива съм виждал/ които са предоставени от самия доставчик на телевизия, и са свързани с приемника. Отчита се всеки канал колко колко време и кога е гледан. Тук такива не съм виждал, иначе всяка една телевизия, която си поръча изследване винаги е най- гледаната. Как обаче стигат до този извод? За качеството на каналите... Много е относително, всички сме чели тук, какво е качеството! На едни им харесва или не им пречи, а други смятат че качеството е лошо и не ги устройва. Та, всеки си има собствени критерии. Въпреки качеството на картината и отлива но клиенти в последно време, пак имат най-многобройните клиенти. Защо ли? Голяма част от потребителителите предпочитат да им е ефтино! Веднага се обосновавам, в големите вериги магазини ***, *** и т.н. се предпочита промоционална ефтина и не толкова качествена стока, вместо по-скъпа и по-качествена такава. Факт! И друг пример с мен. Аз не харесвам руси - рядко ми хващат окото. Това не значи, че са грозни, просто моя критерий за красота е друг. Има раздвижване някакво, но е малко и става бавно. Днес ми направи лошо впечатление в един офис на БСК. Едната служителка, по-младата, не си свали телефона от ухото а в същото време чакахме другата служителка да ни обслужи. Тя от своя страна пропусна да вземе пари на клиента за искана от него услуга, и нея и включи, та се наложи да изтичам да го ивикам обратно. На мен пък ми говореше на ти през цялото време, все едно сме рода, а едвали не може да ми е майка. Та и в тази насока - персонал има какво да се желае. Но пък мога да похваля един екип от 2 момчета. Видях ги в махалата, спрях и ги попитах разни технически неща за нета. Казаха ми неща, които ако се бях обадил на оператор да ги питам, щеше да е една мъка. Макар че големия ми син предположи това, което екипът ми каза, но пък нищо не ми пречеше да попитам. Та така.

28 Фев 2019 20:02
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Тотал написа:
Би трябвало да е така, но пийпълметрията показва много по различни неща. А те са:
БтВ, Нова. БНТ, Канал 3, On air, Евроком в този, а понякога в малко разбъркан ред. Останалите с изключение на по време на някои супер мачове, статистиката не ги хваща. Никакви значими аргументи не могат да променят това статукво. Нито глупавите турски сериали, нито пошлите натъкмени брадари, капки, готвачи славитрифонки, променят това статукво. Това масово гледа българският ТВ зяпач, на това си влагат парите рекламодателите. Казват пийпълметрията е фалшива, платена - и аз поддържам това мнение, но това е за посочените канали където е битката за рекламодатели, за останалите канали технологията се спазва много прецизно и данните са точни. За това , всеки провайдер на сателитна ТВ, ако значително влоши техническото качество на излъчване на тези канали ще бъде много жестоко икономически наказан от абонатите си.

Гласувам за това със всичко що расте по мен.
А за Петър
Петър написа:
Това са леснодостъпни ефирни безплатни канали, хващат се с парче медна тел - не вярвам Булсатком точно на тях да се фокусира и да се старае да ни ги предлага с перфектно качество.

Точно там се фокусират. Ако не знаеш защо питай ще ти кажат.

28 Фев 2019 21:16
Профил

Отговори с цитат
До колкото знам, според някакви нови директиви на ЕС, изнасянето на операторски приемници в чужбина вече не е "престъпление". Голям част от българите в чужбина преди "нелегално", сега легално гледат българска ТВ и най-вече посочените най-гледаеми канали. Това им е връзката с България, а не че са по евтини. Тези българи са и значим процент от абонатите на сателитните ТВ оператори, тъй като там с медна жица или обикновена тел не може да се хваща дигиталната ефирна БГ телевизия. Някъде IPTV работи доста добре, другаде си правят оглушки за ЕС директивите и филтрират, но за сега сателитната е лидер, макар може би не за дълго. Ослушват се е българските доставчици на IPTV услуги - те ги предлагат навсякъде, но в България и никой не споменава, че не трябва да се филтрира за чужбина и там всеки техен абонат може да получава услугата. Дали е от не знание, дали е от неразбиране, дали някакви незнайни икономически интереси, но това е факт - за ползване на услугите извън България, в страни членки ЕИО нищо не се говори.

01 Мар 2019 16:07
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 9 мнения ]