Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 22 Окт 2019 21:18

Отговори на тема  [ 242 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Следваща
БСТВ 
Автор Съобщение

Отговори с цитат
zdravkos написа:
Времето е наше, някой от вас несъмнено си спомнят този слоган! :)
Помним го разбира се :) (имаше и продължение "... 45 години стигат")

04 Яну 2019 22:20
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Петър написа:
Помним го разбира се :) (имаше и продължение "... 45 години стигат")

Ха ха :D точно така!
Върна ме в ученическите години....

05 Яну 2019 00:03
Профил WWW
Аватар

Отговори с цитат
Казвам че ще е добре телевизионните оператори да не се поддават на страха, че утре БСП може да дойдат на власт и тогава ще стане еди кво си. Операторите като бизнесмени, трябва да си вземат своето, т.е. да ги одрусат здраво, защото тези не са "Атака". Тези ще казват още по-големи истини :wink: Камо ли пък БСП да искат обратното - операторите да им плащат, че ще ги излъчват :?
БСК са най-големият и важен за БСП оператор, по разбираеми причини и като такъв трябва да се държи адекватно !!! Но като знам, че в тази фирма се мисли едва след като е станал гафът или още по-лошо - не се мисли, ясно че и сега ще бъде - както дой :(

Ние от форума сме си изпълнили задължението - предупредили сме ги :!:

06 Яну 2019 10:05
Профил

Отговори с цитат
vanderel написа:
Казвам че ще е добре телевизионните оператори да не се поддават на страха, че утре БСП може да дойдат на власт и тогава ще стане еди кво си.
Големите български масмедии ВЕЧЕ СА СЕ ПОДДАЛИ НА СТРАХА от 10 годишното авторитарно управление на герберите, така че няма как да се страхуват и от БСП. Бат`Бойко еднолично "коли и беси", уволнява и назначава. Българските масмедии са абсолютни лакеи и слуги на "тиквочите", така са зализали задника им, че те вече трудно ходят "по голяма нужда". Заради тази безкритичност на масмедиите България е на последно място по свобода на словото, затова България е затънала в корупция, затова е НАЙ-НАЙ-БЕДНАТА страна в Европа. Ако големите телевизии не се страхуваха толкова от ББ и отразяваха обективно всички гледни точки, то тогава нямаше да има нужда от БСТВ. Трябва да има алтернативна телевизия, защото 80% от българите са "внушаеми" (тук трябваше да е друга дума) и повечето вярват на захаросаната действителност, която им показват по телевизора, отколкото на хладилника си. А за да не побеждава телевизорът хладилника и през следващите 10 години, за да заживеем малко по-добре, трябва да има телевизия, която да изкарва корупционните практики на яве.

06 Яну 2019 11:13
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Петър написа:
--- да изкарва корупционните практики на яве.
... ами ако са лажи и клевети :? В цяла България, от всички населени места намериха нарушения само на две - братовчедката на Делян и брата на Томислав. Бъдете сигурни, че ако имаше още поводи за клевети, нямаше да ги пропуснат. Моят градски, брат на министъра, работи в "Паркове и градини" и то като обикновен работник, но това не им пречеше да раздуят случая по всички медии, цяла седмица.
Но да оставим какво ще критикуват и какво ще вадят ... Ами нали има закон - преди избори на всяка партия и се полагат еди колкоси часа телевизионно време. ТВ Алфа и Скат досега ги пропускаха, като маловажни, но Столетницата ... Как ще се вписва тази телевизия в този закон :?:
И тези ли са най-хитри. Ами ако решат и десните партии да си правят ТВ, представяте ли си каква ще е обществената реакция :?: Според мен не трябва да се допускат телевизии с ясно изразена партийна принадлежност. Някой ще каже: "- Ами ти като не ги искаш, не ги гледай." Да де ама останалите ще ги гледат и после тези останалите, ще ми определят живота чрез избори. Затова тези неща не са толкова прости !

Популизмът на ТВ Алфа и партия Атака е като този на професор Вучков - буди насмешка. Но демагогията на БСП си е сериозна работа. Техните ментори са го учили това и са го прилагали. Не случайно цял обществен строй се крепи на тази база. Този проект на БСП не е за подценяване!

06 Яну 2019 12:06
Профил

Отговори с цитат
vanderel написа:
В цяла България, от всички населени места намериха нарушения само на две - братовчедката на Делян и брата на Томислав.
Защото ти знаеш само за две: ами санирането, ами коледните елхи, ами строителството на магистралите, ами ремонта на пътищата, ами проблема с винетките - навсякъде с фалшиви търгове печелят и се облагодетелстват само фирмите на "тиквите" (те поне да бяха читави, ами са некадърници). Всичко това се замълчава и се потулва. Шири се страшна корупция и заради това не идват никакви инвестори отвън, най-бедната държава в Европа сме. Кажи ми, след като всичко е толкова наред и няма нужда от опозиционна телевизия - Защо според западните класации България е на едно от последните места по свобода на словото???

vanderel написа:
Ами нали има закон - преди избори на всяка партия и се полагат еди колкоси часа телевизионно време. ТВ Алфа и Скат досега ги пропускаха, като маловажни, но Столетницата ... Как ще се вписва тази телевизия в този закон :?:
Първо - не трябва да делим избирателите на маловажни и значими, всички са равни български граждани и Второ - смешно е търсиш сметка за мизерното телевизионното време на БСП, след като ББ и Цецко Цветанов разполагат със 100%, 24 часа в денонощието вече 10 години ни облъчват с пропагандата си по БНТ, НОВА и БТВ. Забележи, на ББ и Цецко Цветанов какъвто и въпрос да им зададат, започват да оплювт БСП, започват с 24 часовата си агитация и пропаганда. Никога не отговарят на въпроса: защо е толкова крива държавата ни, а започват да обясняват колко лошо е управлявала БСП-то навремето. Е ми тях точно за това ги натири народа от властта, ама сега вие сте на власт, говорете за себе си колко сте добри, не ни обяснявайте колко са лоши другите. Толкова фанфари имаше, толкова шум по българските телевизии около нашето "изключително добро председателство" на ЕС, а се оказа, че нищо не е свършено, Макрон ни натресе един голям ... по българските превозвачи.

06 Яну 2019 13:04
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Пешо, втората половина на поста ми не е за теб. Говоря хипопотетично, т.е. опитвам се да изпреварвам други мнения.
А твоето мнение го уважавам защото е обосновано. Само ще ти кажа, че Антон Кутев и Румен Гечев винаги са добре дошли при Цветанка Ризова. А аз познавам лично двама министри и двама депутати от управляващите и не мога да ти кажа нищо хубаво за тях :( , за това и не ти оспорвам доводите. Но за телевизията съм сигурен, че не е добра идея!

Това че половината от Вас няма да са на моето мнение, е напълно нормално. Когато темата е обществена, винаги е така. Особено пък като се говори за политика, тогава целият свят е разделен. Дори и в Америка президента се избира с 51 %.
Сещам се за един куриозен пример от фейсбук страницата "Плевен за Плевен" - някой беше публикувал снимка на куче, което се изхожда на средата на заснежен път. И какво мислите - сто поста след снимката - половината се извъдиха чистници и се изказаха против лайното. Другата половина обаче се оказаха защитници на животните и те пък подкрепиха лайното. И като им казах: - Искате ли да позная кой от вас има куче или коте и кой няма и те млъкнаха. Та мисленето е вторичен продукт и зависи от физическото състояние на мислещия !

По тая тема съм до тук. Отправил съм си предупреждението към БСК, да са умни и да извлекат максимума ...

Честит празник на именниците !!!

06 Яну 2019 13:31
Профил
Аватар

Отговори с цитат
@Петър
Според теб ако пуснат 5-10 такива телевизии ще цъфнем и ше вържем, така ли?
Телевизията през този век е просто развлечение. В новините дават, какво са поствали хората в социалните медии и т.н.
Всички партии могат да достигнат до голямата част от населението чрез интернет. Място където имат свобода на словото и най-вече място където не са ограничени 20мин ефирно време! Но не се възползват. Така и 10 такива телевизии да имаме те няма да променят нищо съществено, освен да се борят за застаряващото население с популизъм.
А идеята беше, че тази телевизия е ориентирана към групата потребители които ползват сателитна телевизия от Булсатком и нужно ли е да я качат на сателита при това качество на каналите?
Честит празник на всички българи!

06 Яну 2019 17:52
Профил

Отговори с цитат
dodimarkov написа:
@Петър
Според теб ако пуснат 5-10 такива телевизии ще цъфнем и ше вържем, така ли?
Не, разбира се че няма "да цъфнем и да вържем" - докато ни управлява мафията винаги ще сме най-бедната и корумпирана страна. Както вече каза vanderel, винаги ще има "ЗА" и "ПРОТИВ" новите телевизии, така че нека всеки да си остане при своето мнение.

P.S. Някой ще ми отговори ли все пак, (желателно от противниците на БСТВ), защо за 10 години под мъдрото ръководство на ГЕРБ свободата на словото в България се срина до 111 място (след Македония и Боливия) ???

06 Яну 2019 18:33
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Петър написа:
P.S. Някой ще ми отговори ли все пак, (желателно от противниците на БСТВ), защо за 10 години под мъдрото ръководство на ГЕРБ свободата на словото в България се срина до 111 място (след Македония и Боливия) ???

Ще ти отговоря така:
Преди месец един шоумен, който се беше взел насериозно с политиката, покани няколко политика за обяснения пред народа. Единият от тях го контрира с изказване (преразказвам): Какви ли не шаржове сте правили с мен. На чучело сте ме правили, какво ли не е било. И това не е ли свобода на словото? Спрял ли съм ви? Направил ли съм нещо?

Послепис: Противник съм на всякакви политически телевизии! Защото има примери, как една друга телевизия прати бабаит сщобикалящ студията с бронежилетка в евро парламента. А друга телевизия успя да вдигне достатъчно рейтинга на едни войводи, за да са в парламента. И точно тези телевизии ни свличат в класациите, защото се гледа картинката като цяло, какво разпространение имат телевизиите над населението, а преди няколко години БКС доставяха до над милион абонати.
Послепис 2: Нацията страда от къса памет.

06 Яну 2019 18:47
Профил

Отговори с цитат
dodimarkov написа:
И точно тези телевизии ни свличат в класациите, защото се гледа картинката като цяло
Явно не разбираш по какви критерии се определя свободата на словото. Свободата на словото не е да рисуваш шаржове, а да няма цензура по съществени проблеми в управлението на държавата. Герберите така са наплашили журналистите за тези 10 години, че журналистите си налагат самоцензура, не критикуват властта за да не бъдат уволнени от работа. Защо нито един журналист не се осмели да разнищи въпроса, защо всички елхи в герберските градове са еднакви и са купени от една и съща фирма (с парите на данъкоплатците). Защо герберите забраниха "Деконструкция", защо ликвидираха BiT ??? Защото критикуваха корупционните им практики. Девиза им е: "Бий едните, за да се плашат другите и да си траят".

dodimarkov написа:
Послепис: Противник съм на всякакви политически телевизии!
Политически телевизии има дори в САЩ. Тръмп гледа само Fox News и е забранил на служителите си (и на Мелания също) да гледат фейковата CNN.

dodimarkov написа:
А друга телевизия успя да вдигне достатъчно рейтинга на едни войводи, за да са в парламента.
Лошо няма, аз съм доволен, по-добре в парламента да са такива "трапезни войводи, шкембелии" отколкото соросоидните копелдаци на Иво Прокопиев (които този път не влязоха).

dodimarkov написа:
Послепис 2: Нацията страда от къса памет.
Абсолютно съм съгласен с теб. "Кофти мат`рял" сме и вече 10 години си избираме "кофти управници", не случайно професор Иво Христов каза, че 80% от българите са дебили.

https://offnews.bg/obshtestvo/prof-ivo-hristov-bez-zadrazhki-80-protcenta-ot-balgarite-sa-debili-668897.html

06 Яну 2019 19:52
Профил
Аватар

Отговори с цитат
@Петър
От миналият ден още ме гложди една мисъл за тази класация и понеже много държиш на нея сега си направих едно проучване. Ние тук говорим за медии, но визираме телевизия. А класацията, която даваш е на "репортери без граници". Тяхната класация се отнася за медии, но печатни медии. Никъде не намерих информация да се отнася или да се обобщава заедно с телевизията?

За мен родните телевизии го карат на свободия. Излиза един и казва, че оня имал сестра к***а, после въпросният го дават по телевизора да се обяснява, че няма сестра, а рейтинга фърчи, защото народа обича да е жълтичко.

Послепис: Хич не ми давай за пример щатите където Тръмп ги прави на луди калинки за една стена...

06 Яну 2019 20:13
Профил

Отговори с цитат
dodimarkov написа:
@Петър
Послепис: Хич не ми давай за пример щатите където Тръмп ги прави на луди калинки за една стена...
Е ся, ние ако не вземаме акъл от Големия Брат, от кого да вземаме, от Путин ли ??? :D :D :D

06 Яну 2019 20:19
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Петър написа:
от кого

Примерно от тези които са в началото на класацията от 111-то място

06 Яну 2019 20:29
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Мястото не е точно тук за коментара ми, но ще го направя!
От опит(гледам основно немска и испанска телевизия)мога да кажа, че телевизиите навсякъде са поръчкови.
И всички работят в частност за правителството и лични интереси! И държавни, и частни! Интереса клати феста.
Ще дам и примери за тези държави с така наречената зряла демокрация!
Пример Германия:
Нова година, нощта на 31.12.2015 срещу 01.01.2016
Сексуални, атаки, нападения и изнасилвания над 1 000 жени от мъже с миграционен произход!
Държавните телевизии и преса си замълчаха много здраво, няколко дни по-късно от откъслечни репортажи и новини. Защото такава новина е много неудобна за правителството.
Частните телевизии похвалиха дейността на полицията за добрата работа в дните след фаталните случаи!!!

https://de.m.wikipedia.org/wiki/Sexuelle_%C3%9Cbergriffe_in_der_Silvesternacht_2015/16

Пример Испания:
Случката става през април 2012.
Тогавашният крал на Испания Хуан Карлос е на сафари в Ботсвана и отстрелва слонове в защитен парк като за световно. Неудобна новина за самия крал!
По испанските канали tve, antena3, telecinco - нищо, месеци по-късно кратки съобщения, и то след като история получи отзвук. Частните и държавните - нищо! Пресата и радиото, нищо....

https://www.bbc.com/news/world-europe-17752983

Давам тези стари примери защото от тогава до днес нищо не се променило. Напротив, днес управляващите навсякъде по света използват още по-агресивно и нагло средствата за масово осведомяване - телевизия, интернет и радио за партийни, правителствени и лични цели! Пълна демагогия!

И сега питам - а ние в България какво да очакваме и от кой да се учим, като големите, знаещите и можещите го правят по-безкрупулно и популизма при тях е в основата на всичко това. За пример сами сте дали изперкалия Тръмп!

06 Яну 2019 22:03
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 242 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Следваща