Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 22 Авг 2019 09:01

Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Quo Vadis Domine!? Протестите в България 
Автор Съобщение
Аватар

Отговори с цитат
Протести в България. Все повече и все по-многочислени.
Цени на гориво, деца с увреждане, застрахователи фалират, други искат тройно увеличение на цените по полиците, проблеми в Здравната каса, корупция в агенции, съд, прокуратура, некачествени пътища, пияни пътни убийци, телефонни измамници, огромна циганска престъпност, полицията бие протестиращи, но яде бой в махалата; политически килъри....самозабравили се политици, други (бивши) с милионна охрана от НСО, щот са национално богатство...и за капак - помия, слугинаж и простотия от "независимите" медии! Какво става в тази държава?

Отговорът:
Комунистите впрегнаха всички сили да се върнат във властта и както е тръгнало, ще го направят. И тогава вече ще трябва да се закрие тази държава. Да, това е отговора - БКП си връща властта, след като протежетата - ГЕРБ, ВМРО, Вяра, Невяра и пр. и постлаха червения килим! Стане ли това и Господ няма да може да спаси България.

Вие какво мислите?

13 Ное 2018 16:13
Профил

Отговори с цитат
Че ,то държавата е закрита от 25 години . То останаха само цигани и мафиоти . И вече немогат да си намерят даже работници ,затова си внасят от трети страни ! Да ама и това не е лесно и , ще се принудят да фалират . Всеки което има глава на раменете , а не празни кофи от отдавна е на ВЪН 8) ! Аз лчно съм повече от 19 години в Малта , а правех опити още в далечната 1991 , минах през 5-6 държави и накрая пристанах на Малта . Бях на 30 като падна бай Тодор, и си мислех наивно ,че за 5-6 години ,ще се оправим , но след Виденовата зима , РАЗБРАХ , че ............ И така за последните 19-20 години ми се събират 6-8 месеца в БГ. Ако бях стоял в тая скапана държава на 300-500 заплата !?!? За същото нещо вземам 4-5 ПЪТИ повече ТУК ( най малко ,стигал съм и до 8-9 в пъти повче)!!! Сами сметнете колко ЩЯХ да загубя ако БЯХ В България !!! А вече съм на 59 години м наближава пенсионна възраст . Ами то живота си мина !!! Пенсия от ТУк И така до скоро !!!

13 Ное 2018 18:12
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Wanderer написа:
Quo Vadis Domine!?

Quo vado, non potes me modo sequi, sequeris autem postea.
Wanderer написа:
Вие какво мислите?

Аз също съм над 20г. извън България! Точно "Виденовото" правителство ме отпрати....

Вече нямам обективна преценка на ситуацията в Родината, но явно нещата не вървят на добре :? , след като има толкова много протести! Явно демагогията е водещият фактор в управлението на правителствата от последните 29г.

П.С. На 10.11.1989 бях със свещ в ръка(ученик с униформа, тогава беше задължителна) на площада, както и дните преди това!

13 Ное 2018 19:59
Профил WWW
Аватар

Отговори с цитат
Аз пък са връщам в България !

13 Ное 2018 20:14
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Запомнете едно нещо лично от мен/не прочетено и прекопирано/ :wink: - причината за всичко на което сте станали свидели през последните 30 год. е една :arrow: ПРЕХОДА ОТ СОЦИАЛИЗЪМ КЪМ КАПИТАЛИЗЪМ :!:
Накратко: Как е дошъл капитализмът във Франция напр. - с идването на техническата революция синовете на феодалите са започнали да строят фабрики. И именно те стават новите капиталисти. Но те освен експлоатацията на труда на крепостните селяни, са използвали ПАРИТЕ ЕДИНСТВЕНО НА БАЩИТЕ СИ !
У нас: Социализмът не е естествен обществен строй като първобитно-общинния, феодалния и капиталистическия. Той е строй на правила/ повечето сте на ясно/. До ноември 89 година тези правила създадоха една обща икономика и на практика благата из под ръцете на вашите бащи и дядовци отиваха в общата държавна хазна. При неизбежния преход към пазарна икономика и капитализъм, именно това общо богатство трябваше да се раздържави. Кандидат капиталистите в България, за разлика от френските си колеги са били изправени пред съвсем друг начин на формиране и забогатяване. Когато имаме един куп с пари, е напълно нормално тези които имат достъп до тях, да загърбят всякакви скрупули и морал. И се тръгна ...
Не обвинявам персонално никого, въпреки че виновниците са ясни. Хора са и всеки на тяхно място би се държал така. А народът съществува както може - всеки е намерил своя индивидуален начин да просъществува в годините на този НЕНОРМАЛЕН ПРЕХОД :!:

Това запомнете - НЕ Е НОРМАЛНО ДА СЕ ПРЕМИНАВА ОТ СОЦИАЛИЗЪМ КЪМ КАПИТАЛИЗЪМ.
Или погледнато реторично - всичко което се случи след 1989г. в България е нормално, предвид ненормалния преход !!!

Последна промяна vanderel на 14 Ное 2018 19:13, променена общо 2 пъти

13 Ное 2018 22:03
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Риторично погледнато - това не е нормална еволюция на този НЕНОРМАЛЕН ПРЕХОД!
Всеки се оплаква, че някой не направил това, което всеки може да направи или трябва да направи.

14 Ное 2018 00:29
Профил WWW
Аватар

Отговори с цитат
В България е по-лесно да направиш бърз кеш отколкото в Америка например. Стига сте се оплаквали, а се захващайте да работите. Върнах се уж за малко и вече си живея тук 5 години. Добре, че не извадих на времето български документи на децата и ги спасих от българската образователна система. Сега могат да си учат у дома и да си полагат изпитите в краят на всеки срок. Съпругата ми се оправя в България и без български език, а това означава, че има напредък. Бъдете позитивни можете да си живеете в страната на чудесата и да работите на свободна практика с клиенти от целият свят всичко зависи само от вас.

14 Ное 2018 13:30
Профил
Аватар

Отговори с цитат
При мен е обратното. Живея в България и работя зад граница. Поне половината време съм в къщи и мога да правя относително обективни наблюдения. Не виждам изход от положението. Който и да дойде ще е, или вече е същия крадец. Някаква кардинална промяна трябва. Само със смяна на едните маскари с други не става. Може би като някакво имагинерно решение е да станем президентска република, или в краен случай, монархия. Видя се, че с българската демокрация до никъде няма да я докараме. Но... Главния въпрос е кой ще промени системата. Народът е апатичен, озлобен и общо взето не му се занимава. Партиите няма да изтърват кокала. Освен нов Левски или Ботев да се пръкне от някъде. Но пак няма да има кой да го последва. Което ни връща към първото изречение. Няма обозрим изход в близкото, или не толкова близко бъдеще.

14 Ное 2018 18:26
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Споменахте "партии" и понеже винаги когато се използва тази дума, тя се споменава с негативизъм, ще ви кажа следното :arrow: първо клишето, че няма по-добро измислено и второ - доказателството от близкото минало - спомняте ли си при протестите срещу високите сметки за ток/такъв сценарии между другото преди това беше изигран в Русия/, какво направиха протестиращите. Понеже тогава както и сега, протести имаше в различни градове на страната, те за да уеднаквят исканията си, избраха и изпратиха делегати на общо събрание в Сливен. Там народните избраници :wink: набелязаха точки на които да акцентират, т.е. създадоха си програма и устав за действие. С две думи положиха основите на нова партия с лидер - Янко някой си ! В последствие лидерът Янко беше канен на правителствени срещи и пр.
Виждате че за да има едно начинание успех, то освен че трябва да е подкрепено от много хора, трябва да е и организирано. А организацията сама по себе си е вид партия !
Дори кандидат управникът да е привидно сам/успял човек в неговата си област, като Шварценегер напр./, то той също създава организация около себе си и заедно с най-активните си привърженици, също образува вид партия.
Така че самата дума, не би трябвало непременно да се разглежда като мръсна дума !

14 Ное 2018 20:18
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Днес се зачетох малко по-подробно въпреки, че политиката не ме интересува и ми хареса едно изказване на Президента Радев:
Цитат:
Законът не се коментира, а се спазва. Изглежда за правителството е непосилна задачата да спазят закона и това не е първият случай. Елементарно е и е много лесно, стига да се изпълни това, което повеляват нормативните документи ....

Този човек казва истината!

След това разбрах колко сме назад дори и от Македония където има ефективни присъди за бивш Министър Председател и бивш Министър на Вътрешните Работи, а в България Иван Костов който направи най-много зулуми в съвременната ни история е на свобода със статут VIP.

Като съм започнал с цитати нека да ви припомня и какво казва любимият ми Шарл Монтескьо:
Цитат:
Всеки народ заслужава съдбата си.

това също е от него :wink:
Цитат:
Всяка власт корумпира, а абсолютната власт корумпира абсолютно.

15 Ное 2018 11:59
Профил

Отговори с цитат
Въпреки всичко е много лесно да се критикува от вън!! Елате си в България и направете нещо особено младите. Ако трябва ГОЛЯМАТА МЕТЛА но отвън не може трябва тук!!! Щото от нас дъртите не очаквайте да оправим страната ако можехме да сме я оправили Да ама не :oops: :oops:

15 Ное 2018 20:36
Профил
Аватар

Отговори с цитат
iuri2 написа:
Въпреки всичко е много лесно да се критикува
Сети ме да си кажа мнението и за критиките. Първо според мен те са два вида - обосновани и необосновани. Третият вид е като тези на БСП - обосновани ама с лъжи и популизъм. За последното - скоро имаше един клип - изказване от трибуната на НС на депутат от БСП по ромския въпрос. Там човекът започва от това как са живели ромите при социализма, как са учили и работили ... и продължава за настоящето - че източват социалната система, за което са виновни да кажем Герб, защото гледа към тях, за високата престъпност сред малцинството, пак виновни Герб. И така в този дух критики 10 мин. Този депутат през цялото време правеше констатации и понеже констатациите му са верни, под клипа възгласите бяха, че правилно говори човека. Но този депутат не каза една дума за това какво да се направи, че да не е така.
Не ми казвай че на улицата има дупки! Кажи ми как и от къде да съберем пари, за да запълним тези дупки.
Друг пример - Сл. Трифонов - критикува на ляво и на дясно и хората му се радват, че правилно говори. Дори успя да направи един тъп референдум. Но без да е казал, той от къде и как ще оправи държавата. Най е лесно да се вика ууу. Но винаги когато викаш ууу и искаш някой да си ходи, трябва веднага след това да кажеш кой да дойде на неговото място или какво да се направи, че да не е така както прави критикувания. В противен случай у-то ти звучи просташки !

15 Ное 2018 21:51
Профил

Отговори с цитат
Правителствата трябва да се оставят да си изкарват 4-годишните мандати до края и едва тогава да се съди по делата им, какво са свършили и как. На следващите РЕДОВНИ избори, чрез гласуване, народът да каже, тия ли остават за още 4 години или да идват други. А то какво се получава сега? На всеки 2 години предсрочни избори, постоянно клатене на държавната лодка и въртене на едно място. Така никога няма да се оправим.

15 Ное 2018 22:25
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Не трябва да запушвате дупките по пътя, а да се потърси отговорност от този който е платил за некачественото строителство. В САЩ магистрала се пуска в експлоатация след приемането и от 5 независими комисии избрани чрез публичен жребии на произволен принцип от всичките оторизирани лаборатории на територията на континенталните и извън континенталните щати на Америка. Ако има и най-малката забележка независимо от кого обекта не се приема и започват да текат неустойки за сметка на изпълнителя. Това е демокрация и прозрачност при изразходване на пари от данъците на държавата. Не ми казвай, че господин " Конгратулейшън " не знае, че така се прави :wink:

15 Ное 2018 22:29
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Ха ха :D
Със сигурност господин "Конгратулейшън" не знае много неща. В България няма независими комисии, всички са зависими от господина, а и как да плащаш неустойка сам на себе си? :wink:

15 Ное 2018 23:45
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща