Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19 Юли 2018 04:32

Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
ПОМОЩ от ПРИЯТЕЛ 
Автор Съобщение

Отговори с цитат
По принцип си е хубаво всяка стая да се отоплява самостоятелно,а не да разчита на отоплителния уред от съседната стая.За течението-надали ще има такова с тия клапи.А даже и без тях не виждам какъв е проблема.Аз проветрявам (когато съм вкъщи цял ден) 5-6 пъти дневно за по пет мин,като отварям всички прозорци на целия апартамент.Тогава въздуха се сменя за отрицателно време с нов и стените не изстиват.
Също така,банята задължително се подсушава след къпане и пак се проветрява.Парата трябва да излезе на някъде.Това с вентилаторите е бошлав работа-хубав вентилатор за баня под 130-140 лв няма.Пране вътре е абсолютно забранено.
Това е -като не произвеждаш пара-няма да имаш и конденз.

14 Фев 2017 06:33
Профил

Отговори с цитат
Не разбрах за климатика, за какво ти трябва още един. Не изстива помещението особено, дори ще са ти по-високи температурите, може би парадоксално на очакванията, тъй като най-голямото изстиване идва от конденза. Иначе също вратите не е удачно да са отворени като цяло за всяка от стаите, тъй като няма как да постигнеш еднакъв въздух във всички стаи от гледна точка на температура, влажност и други неща. Редно си е всяка да си има собственото отопление и проветрение. Така мисля, че няма шанс за влага. За банята само е трудна работата. А през лятото, има ли го конденза?

14 Фев 2017 07:20
Профил

Отговори с цитат
Eто и отговор от чужбина,по-точно Чехия. Стандартен панелен блок от соца-с топлоизолация ,правена преди около 7 години с 10 см полистрен. Отоплява се с централно парно целия блок- за 70кв.м плащам по около 150 лв всеки месец,а за топла и студена вода около 50 лв на месец за 4 членно семейство с годишно изравняване. Дограмата в повечето случаи е 90% е пластмасова. Влага има евентуално в кухните при готвене,зашото ширмовете,ако ги има не са свързани с комин - използват филтри с активен въглен... :D В баните има отдушник. Конденз в панелките никъде не съм видял- обяснявам си,че навсякъде се оптоплява и хората често проветряват. На местата,където няма централно парно се изгражда локално-ток ,газ или твърдо гориво

14 Фев 2017 10:34
Профил
Аватар

Отговори с цитат
juliusceaser написа:
Аз проветрявам (когато съм вкъщи цял ден) 5-6 пъти дневно за по пет мин,като отварям всички прозорци на целия апартамент.
Също така,банята задължително се подсушава след къпане и пак се проветрява.

А не си ли мислил да си спестиш по някакъв начин тези усилия. В този смисъл отговорите в тази тема могат да бъдат полезни и за теб :D

user6396 написа:
Редно си е всяка да си има собственото отопление и проветрение. Така мисля, че няма шанс за влага. За банята само е трудна работата. А през лятото, има ли го конденза?

И аз мисля че така е редно. Апартаментчето не е голямо - спалня, хол и кухня. В момента в хола има климатик, в спалнята - духалка. Климатикът отоплява хола и кухнята. В хола кондензът е по-малко, но в спалнята е страшно. Ако сложим в двете стаи клапи и затворим вратите, проблемът ще е как и къде да се направят отдушници за тези стаи или поне за спалнята. Другият вариант е и в спалнята да се сложи климатик и всички врати да са отворени. Кухнята е свързваща стая между хола и спалнята, така че климатиците ще топлят и нея. Това добре, но ако няма бебе.

novdam написа:
Отоплява се с централно парно целия блок Конденз в панелките никъде не съм видял- обяснявам си,че навсякъде се оптоплява и хората често проветряват.
Това е идеалният вариант. Благодаря !

14 Фев 2017 17:30
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Слагай климатик в спалнята и ще забравиш за другите щуротии.

14 Фев 2017 18:26
Профил

Отговори с цитат
Това добре, но ако няма бебе.

Това, кога щеше да кажеш? :) Честито! :)

Лошото е че, никой не е ползвал това чудо, но пък това което описват, звучи доста добре.... :wink:

14 Фев 2017 18:49
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Viktor Pavlov написа:
Лошото е че, никой не е ползвал това чудо, но пък това което описват, звучи доста добре.... :wink:
Как уцели десятката :D Като сложим и това че дограмаджиите в БГ по незнайни причини и те не са съвсем наясно - ето ти въпрос :wink:

Всичко започна от тук - вижте разказа на тази жена. Щях да и повярвам, ако разказът не беше публикуван точно в този сайт. Затова се обърнах към Вас :?
http://www.bezvlaga.com/problem-glavna/lichen-opit/
... но пък мисля че темата си струва и ще е интересна и за други хора !

Последна промяна vanderel на 14 Фев 2017 21:09, променена общо 1 път

14 Фев 2017 20:58
Профил

Отговори с цитат
С климатици наистина е решението. За да се топлиш на конвектори, духалки, вентилатори, радиатори и каквото там още се сетиш, най-вече конвекторите, които много хвалят, трябва много добре изолирана и проветрена стая, с минимални топлозагуби, само от проветрението. Представи си колко пари струва това. От там нататък, конвектор ще е супер решение. Само така се ползват всичките им екстри. Иначе камини и печки с този въглероден двуокис, честно казано са си за мазохисти предимно. Разбира се, има хора, които финансово не могат да си позволят покупката на климатик и никакъв друг уред, за това ползват печките. Но твърдото гориво, например дърва, са много повече на месец от колкото това, което ще плащат като електричество, консумирано от климатика, да не броим отровата и труда. И климатиците не са повече вредни от печките. Та само трябва да се съберат парите в началото. За домове с малки деца, хора с проблеми с дихателните пътища и други, трябва стабилно изолиране на стаите, както споменах, проветрение и конвектоли или лъчисти печки. Това е най-здравословно. Иначе ако имаш още комин, отвори го. Ще ти влиза прахоляк, ще стане по-студено, но няма нужда непрекъснато да отваряш, проветрението ще си го имаш.

14 Фев 2017 20:59
Профил

Отговори с цитат
Струва ми се ,че още при пускане на темата си знаел какво ще е решението.
:D :D :D
Благодаря за темата .Беше полезна и за мен.

Мисля да си купя от това чудо,ако цената му е такава,па да видим дали ще има подобрение :

http://www.bezvlaga.com/zashto-klapi/avtom-vent-ustroistva/#brook2

Само едно не ми стана ясно.
Този датчик за влага как ще отчита вътрешната ,а не външна влага ?
Прозорецът ми е северен .При всеки дъжд и вятър ми се струва ,че клапата ще е отворена.
Не искам зимата в големия студ да ми влиза студения вятър ...абе изобщо като всеки Българин искам око да види ,ръка да пипне !
:D :D :D

17 Фев 2017 14:15
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Чакаме хора с опит да споделят ... ! Стига да не кажат, че в чужбина всички жилища са с парно и вентилация. Датчикът мери влажността в стаята, но ти си прав. За да е обективно измерването, би трябвало да се мери в средата на помещението. До прозореца ще е доста относително. Заради тези и други съмнения като да кажем как се отвежда изходящият въздух,съм пуснал темата и чакаме ... :?

17 Фев 2017 20:32
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Ванди, отговарям ти веднага на сръчкването. Някога, като студент, бях принуден почти всеки ден да работя, за да оцеля. Всяка сутрин в 7 ч, вместо на лекции, аз висях като прани гащи на трудовата борса - под съдебната палата, срещу Шератън, надявайки се някой заможен софиянец да ме наеме. Често се случваше. Близо две години продължи. По-късно си стъпих на краката и оттогава тържествено си обещах - строителна работа - НИКОГА повече! Нито разбирам, нито ме интересува всичко, свързано със строителството. Заради теб обаче, ще попитам един познат, спец в бранша. Тук е от 15 години. Скоро ще пиша как е решен твоят проблем в Норге.

16 Мар 2017 17:08
Профил

Отговори с цитат
Хайде сега и аз да питам за нещо, което не е много по предмета на нищо във форума. Някой знае ли къде в България, или в друг магазин извън страната, който доставя до нея, но по възможност доставката да не отнема месец, да продава външни антени за бисквитката Huawei Е5573S (Булсатком също я предоставят)?

16 Мар 2017 18:58
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Никой явно не си е играл да слага външни антени. Едно време си мислех, как да сложа антена на 3G модем. Там обаче няма вход за антена и трябваше да играе поялника Тук поне има изведен порт. Каквато и външна антенка да му сложиш, все ще е по-добре от колкото с неговата си. Според мен опитай първо с нещо по-простичко. Търси антената по буксата. Напр. в магазини Конрад.
Нещо като на снимката. Ако стайната антенка не върши работа, тогава ще му мислиш за външна.

Прикачени файлове:
антенка.jpg
антенка.jpg [ 5.18 KiB | Прегледано 2327 пъти ]
21 Мар 2017 20:56
Профил

Отговори с цитат
Ясно, благодаря. Точен и изчерпателен, както винаги. :wink:

21 Мар 2017 21:33
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Имам два касови апарата. Поставени един до друг, единият има gsm връзка с НАП, другият - не. Тъй като апаратът е в гаранция, помолих в сервиза да сложат външна антена, да не го правя аз. От сервиза обаче не били правили до сега такова нещо. Почти ги принудих да се обадят в завода производител - Датекс. И от завода им отговорили, че не са го правили. Тогава минахме на друго нива разговори ... Както и да е. В крайна сметка ги убедих да ми изпълнят поръчката на моя отговорност. С антенка като на снимката, апарата проработи без да се замисля. Защото по принцип, мислят докато се свържат. Върнах се в сервиза да им кажа, друг път да не се чудят и когато някой търговец в отдалечен район им се оплаче, вече да знаят начина :wink: :D Та аз сега имам уникален касов апарат - с външна антена :D Затова мисля, че и на модемчето работата ще се подобри значително. Още повече, че тази възможност му е дадена фабрично.

РР: Ако някой има проблем с обхвата на касов апарат, мога да му предам патента си, като му обясня как да му монтира външна антена :wink: :!: :D

22 Мар 2017 00:59
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща