Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 16 Авг 2018 22:33

Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Избор на TV - FHD или UHD? 
Автор Съобщение
Аватар

Отговори с цитат
Здравейте, предстои ми покупка на нов ТВ и имам няколко питанки относно това.
Спрял съм се на smart tv 49'', но първата ми неизвестна е дали да е ултра ХД с по-добра резолюция или да си взема HD? С качеството на Булсат има ли смисъл въобще от UHD? Ще видя ли голяма голяма разлика или не? Така или иначе няма много HD канали пък те и така не се виждат лошо на сегашното ми 42" по старо ТВ което е HD.
Следващата ми въпросителна. Иска ми се да има картина в картината(PIP), има ли смисъл въобще тъй като Булсат така или иначе мисля че не го предлага като опция това? Въпреки, че на дистанционното го има... И въобще всеки от по новите ТВ-та ли я има тази опция или трябва да търся такъв?
И последната ми питанка. Има ли голяма разлика между OLED и UHD? Аз нещо не виждам кой знае каква разлика и какъв е смисълът да е извит?! Освен, че е малко по скъп...

Ще съм благодарен на някакви насоки!

24 Ное 2016 08:49
Профил

Отговори с цитат
Нали знаеш, колко отговора ще получиш? :)
Ето ти един, не е задължително да е смарт, но е добре да бъде UHD. Все повече TV, нямат PIP, а БСК пък нямат нищо общо с това! Колкото до OLED и UHD, то по добре първия, но цената е друга! За мен е по важно да бъде по голям екран, не разбирам защо се ограничаваш на 49? :wink:

24 Ное 2016 12:16
Профил

Отговори с цитат
digigi написа:
Здравейте, предстои ми покупка на нов ТВ и имам няколко питанки относно това.
Спрял съм се на smart tv 49'', но първата ми неизвестна е дали да е ултра ХД с по-добра резолюция или да си взема HD? С качеството на Булсат има ли смисъл въобще от UHD? Ще видя ли голяма голяма разлика или не? Така или иначе няма много HD канали пък те и така не се виждат лошо на сегашното ми 42" по старо ТВ което е HD.
Следващата ми въпросителна. Иска ми се да има картина в картината(PIP), има ли смисъл въобще тъй като Булсат така или иначе мисля че не го предлага като опция това? Въпреки, че на дистанционното го има... И въобще всеки от по новите ТВ-та ли я има тази опция или трябва да търся такъв?
И последната ми питанка. Има ли голяма разлика между OLED и UHD? Аз нещо не виждам кой знае каква разлика и какъв е смисълът да е извит?! Освен, че е малко по скъп...

Ще съм благодарен на някакви насоки!

Почети малко в този форум може би ще намериш отговор и от други хора на въпроса ти:
http://forum.setcombg.com/

24 Ное 2016 14:45
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Viktor Pavlov написа:
Нали знаеш, колко отговора ще получиш? :)
Ето ти един, не е задължително да е смарт, но е добре да бъде UHD. Все повече TV, нямат PIP, а БСК пък нямат нищо общо с това! Колкото до OLED и UHD, то по добре първия, но цената е друга! За мен е по важно да бъде по голям екран, не разбирам защо се ограничаваш на 49? :wink:

Благодаря за мнението!
За нас е задължително да е смарт, ползваме често функцията. Пък и те повечето са смарт. По повод дали да е UHD или FHD, аз лично се чудя дали има смисъл защото така или иначе качеството на БСК не е кой знае какво и имам чувството, че и с HD Ready ще е същото(като изключим HD каналите) За по-голям от 49'' не мисля тъй като имам точно толкова свободно място между двата прозореца на стената където е е ТВ-то. Пък и сега сме с 42'' и 49'' мисля, че ще е достатъчно. Другата причина заради която не виждам смисъл да вземам 55'' е защото резолюцията на практика е еднаква между 49'' и 55'' и с кофтито качество на БСК няма да има разлика..., а може и по зле да е.
По повод OLED или UHD, просто има един Samsung UE49K6300 49 Inch Curved, който е на промоция и цената не е много по голяма, но е FHD. Но не мога да разбера предимството на заоблените просто и дали има такива въобще.

Ако има някой още мнение по-въпроса ще е съм благодарен!

25 Ное 2016 02:05
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Почети малко в този форум може би ще намериш отговор и от други хора на въпроса ти:
http://forum.setcombg.com/[/quote]
Благодаря, ще се разровя утре по подробно!

25 Ное 2016 02:06
Профил
Аватар

Отговори с цитат
ohoboho написа:
http://forum.setcombg.com/

След като прочетох малко инфо в този сайт и аз вече препоръчвам. Който не е наясно какво е ТВ :) (с тези нови технологии), да влезе в този сайт и да отдели поне няколко часа. Доста неща ми се проясниха, а имаше определено какво да науча :D
Благодаря още веднъж!

29 Ное 2016 23:25
Профил

Отговори с цитат
най добре UHD ,и повече инчове и да има опция да се ползва като монитор за компютър.щото и да има кабелен ефирен и сателитен тунер , за да може да гледаш при който и да е оператор и платени и безплатни канали.

04 Фев 2017 08:45
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ]