Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 16:35



Отговори на тема  [ 59 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Aкция срещу пиратството: 
Автор Съобщение

Регистриран на: 31 Дек 2012 00:22
Мнения: 78
Отговори с цитат
vanderel написа:
Само от тази частична проверка е установено, че 700 хил. абонати в БГ са гледали над 60 нелегални програми.

Чисто демографски това е невъзможно.
Едно семейство у нас се състои от 2,5 жители, което е равно на 1 абонат
Също така чисто демографски въпросните спрени оператори няма, как да имат пазарен дял от 700 000 абоната.
В основите на акцията са големите телекоми, защото ако не са малките местни доставчици на услуги, техните абонати, в кои офиси ще влязат?

vanderel, колко са прекарани двете най-големи медиини групи у нас не зная, но пък зная, каква е точната цена на авторските права, която се плаща към тях, а именно по 2,50лв. на абонат, то ест 5,00лв.
Ти си разумен, хайде сега сметни при такса от 8-9лв, каквато има при А1 за 60 канала, с остатъка от 3-4лв дали изобщо могат да си покрият разходите, при положение, че идеално знаеш, колко струва антена, конвертор, декодер, карта, монтаж, че и права да се платят за останалите канали.

Докато у нас властимащите не се преборят с дъмпинга на цените, пазара да бъде урегулиран ще е винаги така.


16 Юни 2019 21:33
Профил

Регистриран на: 31 Дек 2012 00:22
Мнения: 78
Отговори с цитат
vanderel написа:
В малките населени места, пиратството е начин на оцеляване на бизнеса. Но все пак трябва да се прави с мярка.

Тук си в абсолютна грешка и мога да го подкрепя с факти.


16 Юни 2019 21:42
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
zdravkos написа:
Нали трябва да генерират отнякъде приходи за да може да се гледат безплатно ефирно, интернет, сателит - мутлистреам?
Нали трябва да могат да си защитат интелектуалния ресурс?
Нали трябва да си модернизират техниката, студиата, да са "Up To Date" - за да може да се гледат с добра картина на 4К телевизорите?
Нали трябва да може да съобщават актуалните новини от мястото на събитието своевременно?
Нали трябва да могат да пращат коментатори директно на стадиона, в залата, на манежа?
Нали трябва да могат да предоставят компетентни анализи и коментари от специалисти?
Нали трябва да може да си позволят качествена собствена продукукция?
Нали трябва да може да купуват качествено съдържание? Съответно и програмата им да е качествена, а не само реклами и стар пълнеж?

Сега всички реват с какви смешни студиа разполагат, как звука не се чува, какви смотани коментатори и анализатори имат, колко размазана била картината, etc...
С трици няма как да стане!
Пиратство е да гледаш BeIN Sports-товете, HBO-тата, Синемаксовете за без пари.
Но да плащаш за бТВ, НоваТВ, БНТ, за тия помиярски телевизии, които са долни политически манипулатори. Какви "компетентни анализи и коментари от специалисти" ти предлагат? Баба ти Поптодорова клептоманката ми я канят по всички телевизии да й слушам глупостите. А на 24 Май ей тия три телевизии сто пъти показаха как Папата много почитал бил и празнувал 24 Май, а даже с половин уста не промълвиха за грандиозното честване на празника в Русия, за благодарността на русите към Българската Азбука. То пък за късмет руският Патриарх се казва КИРИЛ :D, (имен ден) та направиха празника още по-грандиозен. За Русия "или лошо, или нищо".


16 Юни 2019 21:50
Профил

Регистриран на: 31 Дек 2012 00:22
Мнения: 78
Отговори с цитат
Ето Ви интервю със собственика на RN-TV
https://www.facebook.com/RNTV.MediaGrou ... 7/?__xts__[0]=68.ARB2uD_QDA5A6Dlf_kxDVT5prn-MYgXLfr-dnPt559EQnlG2iqTx-dNHf12YXMK2RHb7pmowCYTmuYrHlLGgqFIzflXHnkrk_-KfufikxOYnDY7x-TSQWMLVwNGSmE6NOpIH21BPN7Gch4YG-QX-ekA8RypNMgL_13H_rJfyu5PbqiL9zig481Hbqq0-E_XutEZlXfxNT-CYn27RzlLPS6SDP7f0Cq3qu1prGWcrwYlbnxhhyHdaDZ0sweQ5Rpr57vTIUiKJKm8PlvYzNXtVQrcf6qdUnwObwqBqJI-toYJxymp20hfk1G-Gr-I53xG4vUUlBknelVn_4ZQOcdAc_A&__tn__=H-R


16 Юни 2019 21:58
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Темата завива към офтопик, но да си ги бяха оставили ефирно каналите - фамили, нова спорт и другите - но платени!


16 Юни 2019 21:58
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Преповторих думите на Румяна Арнаудова за резултатите от спец акцията. И го направих точно заради тази шокираща цифра от 700 хил. абоната. Ако цифрата е точна, излиза че проверки са правени далеч не само в Бургас и Сандански, а в цялата страна. Но според мен е по-вероятно това да е някакво предполагаемо обобщение, защото 700 хил. при общо 2,5 мил. и около 30 % пазарен дял на кабеларките, излиза че са проверени почти всички.
Аз разбрах от думите на Арнаудова, точно това че 700 хил абонати/т.е. почти всичките/ са гледали над 60 програми "на тъмно" А Гошо от RN TV твърди че са обвинили кабеларките, че са скрили 700 хил. абонати :? Все пак Гошо е директор и трябва да знае какво говори ...


Последна промяна vanderel на 16 Юни 2019 22:49, променена общо 1 път



16 Юни 2019 22:24
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Петър написа:
Пиратство е да гледаш BeIN Sports-товете, HBO-тата, Синемаксовете за без пари.

Никой не гледа без пари, хората си плащат, но на пиратите, които от своя страна могат да си позволят ниски цени, защото не плащат никакви данъци, не плащат за интелектуален труд и печалбата им си остава само за тях. Та хората си плащат, но всичко е "на черно"!!!
Петър написа:
Но да плащаш за бТВ, НоваТВ, БНТ, за тия помиярски телевизии, които са долни политически манипулатори. Какви "компетентни анализи и коментари от специалисти" ти предлагат? Баба ти Поптодорова клептоманката ми я канят по всички телевизии да й слушам глупостите.

Такива са за съжаление, защото са бедни и не могат да си позволят компетентни специалисти поради изложените причини. А загубите от пиратите допълнително ги "разкрачват".

Нито една богата, независима и себеуважаваща се медиина група няма да се излага така, както го правят изброените от теб "медии"! Те просто слугуват и обслужват интересите на актуалната върхушка.
Ако имаха средства едва ли щяха да клякат на всеки и да се самоизлагат.

БЕДНЯК ЛЕСНО СЕ МАНИПУЛИРА И ОЩЕ ПО-ЛЕСНО МУ СЕ НАЛАГА ЧУЖДО МНЕНИЕ!
Затова и страните от третия свят, които подкрепят пиратството са на тоя хал - все чакат някой друг да ги оправи!!! В кой смисъл ли?
- Да ги извади от тинята...както и България - все чака и разчита на някой друг! - Да я оправи!

Пиратството е кофти работа ...


16 Юни 2019 22:48
Профил WWW

Регистриран на: 31 Дек 2012 00:22
Мнения: 78
Отговори с цитат
Борбата, която е поета е всеки абонат да плаща за канали, които желае да гледа, то ест всеки да си прави индивидуален пакет, а не да бъдат предлагани готови пакет канали, от които половината са пълна плява.
За сега повече се дърпат, защото много пълнеж ще фалира, тъй като тогава разни Алфи и подобни канали ще ги гледа точно никой.


16 Юни 2019 22:57
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Формално погледнато всички ТВ абонати в БГ имат полза от кабеларките, защото те колкото и да са малки, са разпръснати равномерно из цялата страна. Взети заедно те са една от пречките тримата големи да не сключат картел. Т.е. колкото е по-голяма конкуренцията, толкова по-добре за нас потребителите, стига разбира се тази конкуренция да е лоялна :!:
При покупката на права за важни събития обаче, кабеларките не могат да са конкуренти. Следователно големите ги удрят от там. Те пък от своя страна им отвръщат с пиратство. Това е !


16 Юни 2019 22:58
Профил

Регистриран на: 31 Дек 2012 00:22
Мнения: 78
Отговори с цитат
Основно А1 са пред ръба на нервна криза ако мога да им определя поведението.
В техните чат групи, където си пишат регионалните менажери с подчинените им по места си нямаш на идея, за какви идиотии става дума.
Аз също съм крайно против за всякакво пиратстване, против съм укриването на абонати.
Ако трябва да отворим скоба тези големи телекоми не ни ли чукат всеки ден през гащите, като си поделят спортни предавания, примерно шампионска лига.
Не ни ли чукат през гащите с ежегодното увеличаване цената на продукта.
Аз от Диема Екстра гледам единствено българското първенство и нищо друго и когато то почива не я плащам.

Когато ГДБОП прави показна акция, в нейните основи са замесени винаги частни интереси.

Едит: Пакетът Макс спорт се гледа от адски малко брой абонати и сам си направи сметка дали могаъ да си покрият разходите, защото това което излъчват, като спортни събития, в интернет има десетки стриймове с голям битрейт.


16 Юни 2019 23:06
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
То май точно това им е идеята, да спрат незаконното излъчване на платените канали защото и без това са малко гледаеми! Аз не плащам ни за диеми, ни за максове. Когато искам да гледам нещо, си намирам стриймове, които между другото доста от тях са официални. И гледам това което искам, а не това което ми пускат. Постоанно се случва да дават по няколко интересни спортни събития едновременно.Гелосания май мъти водата! Откакто купи нова тв, му избягаха много служители.


17 Юни 2019 05:05
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2012 07:14
Мнения: 252
Местоположение: Норвегия
Отговори с цитат
Бях един от първите техници в зората на кабеларките в Югозападна България. От тогава до днес бизнеса се базира на пиратството. Въпросът е къде спа държавата толкова много години. Познавам и тримата собственици на кабеларките в района. От обикновени момчета, мъкнещи кожени якета от Капалъ чарши се превърнаха в солидни и състоятелни бизнесмени. Не ги упреквам. Все пак не е луд, който яде баницата. И въпреки това съм сигурен, че акцията ще е много шум за нищо и съвсем скоро нещата ще се "нормализират".


19 Юни 2019 16:24
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
Dust написа:
Аз от Диема Екстра гледам единствено българското първенство и нищо друго и когато то почива не я плащам.
И аз съм точно така. Диема Екстра я плащам само един месец в годината (февруари), за да изгледам АТP 250 Sofia Open и след това 11 месеца не я плащам.


19 Юни 2019 22:07
Профил

Регистриран на: 31 Дек 2012 00:22
Мнения: 78
Отговори с цитат
Акцията в Сандански:
30 мин. преди да пристигнат от ГДБОП, БТВ и НОВА вече са включили камерите в очакване на същата.
Същата минава и 30-тина минути след това целият град е осеян с флаери на Виваком за евтина телевизия с изгодни договори.

Толкова за биснеса в България.


22 Юни 2019 22:41
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Ако кабеларката е изрядна, не виждам за какво е притеснението. А флаерите ... опитват се да спечелят, но абонатите вече са разпределени.


23 Юни 2019 04:18
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 59 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®