Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 15:05



Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Мобилен интернет - 4G-LTE 
Автор Съобщение

Регистриран на: 08 Юни 2012 19:01
Мнения: 154
Отговори с цитат
Моето мнение е, че без да предложат гласова услуга този проект е обречен на провал. Никой не си купува смарт фон само заради интернета, а потребителите, които ползват таблети не са толкова много,а и са разпределени между всички оператори. Каква е тази маркентингова стратегия ми е чудно... Защо да си вземеш сим карта на була и да ползваш само интернет и то с много ограничен обхват, когато има други, които предлагат и телефония с 4Г интернет с много, много по голямо покритие? Като си отговориш на този въпрос разбираш, че услугата е неконкурентна.


27 Апр 2016 21:25
Профил

Регистриран на: 12 Юни 2012 23:47
Мнения: 47
Отговори с цитат
mizzo написа:
Моето мнение е, че без да предложат гласова услуга този проект е обречен на провал. Никой не си купува смарт фон само заради интернета, а потребителите, които ползват таблети не са толкова много,а и са разпределени между всички оператори. Каква е тази маркентингова стратегия ми е чудно... Защо да си вземеш сим карта на була и да ползваш само интернет и то с много ограничен обхват, когато има други, които предлагат и телефония с 4Г интернет с много, много по голямо покритие? Като си отговориш на този въпрос разбираш, че услугата е неконкурентна.

Гласовата услуга си е задължителна. Но от друга страна, защо ти е гласова услуга без да имаш пълно покритие в България ? Само за да се фукаш ? Не е ли по-добре да си направиш покритието, пък тогава да пуснеш гласовата услуга.
Или с две думи - едно по едно.

А дали е неконкурентна, вземи ти си отговори.
Кое 4G (освен на Макс) прави скорост над 20 мегабита ? Теленорското ли ? Или МТЕЛ-ското ?
На някое място може и да вдигне повече от 6-7 мегабита, където клетката не им е на безжична връзка - а на оптика. Ама незнам Теленор и МТЕЛ да имат много такива клетки. Докато на Булсатком почти всички са на оптика.
Така, че Теленор малко се изхвърлят с тяхното 4G. Имат го, ама неможе да работи като истинско 4G. По-добре си ползвай WCDMA.


28 Апр 2016 13:46
Профил

Регистриран на: 08 Юни 2012 19:01
Мнения: 154
Отговори с цитат
@zaelot аз ползвам един виртуален оператор в една друга държава, но това не е важно. Просто изразих мнение. Дори и да нямат покритие навсякъде какво пречи да пуснат гласова услуга? Пуснали са интернет / по същата логика също без покритие навсякъде/,,,,Според мен нека да върви с гласова услуга едновременно, пък покритието с времето. Със сигурност ще привлечат повече клиенти.


28 Апр 2016 21:29
Профил

Регистриран на: 20 Апр 2009 08:33
Мнения: 257
Отговори с цитат
zaelot написа:
mizzo написа:
А дали е неконкурентна, вземи ти си отговори.
Кое 4G (освен на Макс) прави скорост над 20 мегабита ? Теленорското ли ? Или МТЕЛ-ското ?
На някое място може и да вдигне повече от 6-7 мегабита, където клетката не им е на безжична връзка - а на оптика. Ама незнам Теленор и МТЕЛ да имат много такива клетки. Докато на Булсатком почти всички са на оптика.
Така, че Теленор малко се изхвърлят с тяхното 4G. Имат го, ама неможе да работи като истинско 4G. По-добре си ползвай WCDMA.

Зависи от клетката-там където живея на Мтел 4Г-скоростта е близо 70 Мбпс,даже като беше още Н/Н+ беше около 22-25 Мбпс,докато днес в Стара Загора на едно място на Н извади около 20,а 500 метра в страни на, 4Г-много по-ниска скорост.Изображение


28 Апр 2016 21:41
Профил

Регистриран на: 12 Юни 2012 23:47
Мнения: 47
Отговори с цитат
mizzo написа:
@zaelot аз ползвам един виртуален оператор в една друга държава, но това не е важно. Просто изразих мнение. Дори и да нямат покритие навсякъде какво пречи да пуснат гласова услуга? Пуснали са интернет / по същата логика също без покритие навсякъде/,,,,Според мен нека да върви с гласова услуга едновременно, пък покритието с времето. Със сигурност ще привлечат повече клиенти.

Няма лошо.
Спорен е въпроса дали да има или да няма. Малко като кокошката и яйцего.
Имайки се в предвид психологията в БГ,малко хора биха ползвали услуга само в населените места. Но за сметка на това се плаща номерационни планове, честотни ленти... Лицензии...

Докато 4Г-го е доста свестен нет. Нисък лаг, висока скорост....


29 Апр 2016 19:18
Профил

Регистриран на: 17 Авг 2015 11:27
Мнения: 4
Отговори с цитат
Спорна тема е колко си струва 4G-то на булсата. В моя си случай, този нет ми идва много добре.
На най-ниският план съм, но досега не съм стигал лимита си, макар, че говорим само за 3 гъби нет. Тормозя го здраво с подкастове и туич стриймове като изляза нанякъде и не съм срещал проблеми. За същите пари е просто абсурд да получа същото количество от теленор. Ако ще и в Сомалия да имат 4G покритие теленорци, ама ако не ми предложат съотношение цена-количество, каквото предлагат от булсат, то тогава това покритие да си го наврат в тъмните зони.
Телефония рядко ползвам, повечето ми контакти стават през социалните мрежи и чатовете, което е още една причина да съм си доволен от булсатския нет.
Поправете ме ако греша, но мобилните оператори, като си стигнеш лимита, скоростта пада на 48-64 kbps? На булсата помня, че е 256, което за мобилно устройство е сносна скорост за нуждите на повечето приложения, пак причина да избера булсата.
Та тъй де, ако човек е предимно в зони, където има покритие на булсат и иска да има винаги добра мобилна връзка с интернет било за телефон, таблет или лаптоп, за малко пари, то засега това е може би най-добрата възможна опция.


29 Апр 2016 19:48
Профил

Регистриран на: 07 Сеп 2014 13:18
Мнения: 5
Отговори с цитат
Винаги съм предпочитал услугите на Булсат, но бях доста разочарован, след като бях на Приморско и Созопол. На картата в сайта е посочено, че има обхват, а всъщност такъв липсва. Най парадоксалния майтап бе, че турския мобилен оператор Тюрксел облъчва та се къса, а Булсат ги няма никакви.


02 Авг 2016 10:47
Профил
Аватар

Регистриран на: 13 Апр 2015 13:44
Мнения: 271
Местоположение: ТВОЯТ ДИГИТАЛЕН СВЯТ
Отговори с цитат
Макс също ли нямаше?


02 Авг 2016 13:07
Профил

Регистриран на: 07 Сеп 2014 13:18
Мнения: 5
Отговори с цитат
Те имат покритие


08 Авг 2016 19:28
Профил
Аватар

Регистриран на: 13 Апр 2015 13:44
Мнения: 271
Местоположение: ТВОЯТ ДИГИТАЛЕН СВЯТ
Отговори с цитат
Ами роуминг?


08 Авг 2016 20:18
Профил

Регистриран на: 18 Мар 2013 20:46
Мнения: 5
Отговори с цитат
Някой знае ли може ли да се вземе сим карта с мобилен интернет на безсрочен договор без устройсвто - план Старт ?

Идеята ми първоначално беше да си сложа сим картата в телефона с две карти. Попитах в чата call center-а, колко е минималния период и те отговориха 18 месеца. После случайно видях в сайта че може и за 12 месеца - с бисквитката за 48лв.
Като звъннах по телефона за последно потвърждение - телефонистката беше по-незапозната и от мен :lol:
Предложи ми двата варианта от по-нагоре, както и да си купя бисквитката за 98 лв + 4,8 сим карта + таксата на безсрочен договор. И след 12 мин. справки накрая каза че неможело да се вземе само сим карта с безсрочен договор. Но не беше убедителна :roll: А и как да е убедителна, като никъде не пише подобно нещо:
Цитат:
Услугата се предоставя със СИМ карта. Параметрите и качеството на услугата зависят от зоната на покритието, натовареността на мрежата и вида на крайното устройство. Максималната и минималната скорост не са гарантирани.
След изчерпването на включения в пакета трафик на максимална скорост, скоростта се ограничава (download до 256Kbps и upload до 128 Kbps). Неизразходваният в рамките на един календарен месец трафик на максимално достижима скорост не се прехвърля в следващия. Булсатком има правото през периодите на пикова употреба на услугите за мобилен достъп до интернет да ограничава скоростта на upload и на download на всеки потребител, който използва прекомерно мрежовите ресурси за сметка на останалите потребители, като дали употребата е прекомерна се преценява от Булсатком в зависимост от натовареността на мрежата и зоната на покритие. Всички цени са с включен ДДС.


26 Авг 2016 17:29
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
Питал си оператора и реши да питаш и филянкишията щото той знае повече от оператора ли ? Как може да задаваш въпроси на които ти е отгворено от оторизираните за това лица ? Ако аз сега ти кажа ,че може дали ще ми повярваш ?


26 Авг 2016 18:27
Профил

Регистриран на: 18 Мар 2013 20:46
Мнения: 5
Отговори с цитат
AlkatrazBG написа:
Питал си оператора и реши да питаш и филянкишията щото той знае повече от оператора ли ? Как може да задаваш въпроси на които ти е отгворено от оторизираните за това лица ? Ако аз сега ти кажа ,че може дали ще ми повярваш ?

Питам защото както написах доста ясно "оторизираното лице" не беше убедително. Справка 1, справка 2, справка 3 - все оферти с устройство. Накрая реших да прекратя разговора иначе още нямаше да сме се изяснили. Въпроса ми е простичък - може ли да се възползвам от услугата им - интернет без да закупувам устройство ? Ако беше сигурна че НЕМОЖЕ да взема само сим карта без договов, нямаше да проверява 3 пъти. Утре ще намина през офис да попитам и на място, дано да имам късмет да попадна на компетентен служител...
Офертата на Булсат изглежада доста изгодна, но за какво ми е карта с много интернет, ако няма покритие, където мисля да го ползвам ? А договор тогава нужен ли ми е ? Или трябва да стана спонсор на фирмата ? На уверения от служителите не вярвам. Предпочитам мнения на клиенти, които са (не)доволни от предлаганата услуга ;)

В допълнение да кажа, че ако съм на мястото на Булсатком - бих се радвал да взема на някого дори само 4.80 за сим карта + една месечна такса и ако клиента не е доволен да си върви по живо по здраво. Ако остане доволен, тогава сам ще си плаща без нужда от убеждаване.


26 Авг 2016 19:19
Профил

Регистриран на: 18 Мар 2013 20:46
Мнения: 5
Отговори с цитат
Днес изясних въпроса с мобилния интернет без обвързващ договор. Не се предлага без устройство и без договор. И така се отказах от услугата. Няма да е лошо да се обяви това в сайта. Чудно ми е защо така убедително искат да ми вземат пари за година напред при условие че съм техен абонат от 5-6 години. Доказали са се във времето с ужасното си обслужване. Макар и рядко да се налагало да се ползват услугите на технически екип, никак не ми се рискува да наемам нещо предоставяно от Булсатком за дълъг период от време.
Напреднали и печеливши услуги като Spotify например, предлагат тестов период за 7 дни, след това пускат тестов период още 30 дни безплатно и тогава ако клиента е останал доволен може да се плати за месец или година напред.


27 Авг 2016 19:09
Профил

Регистриран на: 17 Авг 2015 11:27
Мнения: 4
Отговори с цитат
Аз май минах годинка откакто ползвам 4г-то и ми остават още няколко месеца от 18 месечния ми договор с тях. За тая година, учудващо, не съм срещал проблеми. Разбира се, става дума за зоните, в които има покритие. Единствено обхвата ми изчезва досега само когато цялата им мрежа (стандартен интернет) замине. Доста ме изкушава напоследък това за договорът с устройство, главно заради телефонът ми, който само с едната карта е 4г съвместим, докато другият слот е само 2г, а не искам мегабайтите ми на теленор да си остават за украса.


27 Авг 2016 23:16
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB®