Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 16 Апр 2024 10:49



Отговори на тема  [ 2760 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 184  Следваща
Булсатком IPTV box 
Автор Съобщение

Регистриран на: 28 Дек 2012 20:49
Мнения: 2
Отговори с цитат
Вие не разбрахте ли, че това което не става с пари, става с много пари.
Не става въпрос за кадърни и некадърници, просто = cash


28 Авг 2015 23:26
Профил

Регистриран на: 29 Авг 2015 01:26
Мнения: 21
Отговори с цитат
sss написа:
Не разбрахте ли, че ще стартират на кукуво лято. Ще има да чакате и спътника им много скоро.
Нищо не могат да пуснат. ЛТЕ също ще има да почакате. Покритието ще е мармалад, пък за йптв само абонати с оптика такива са 5% от всички.

Аз съм с LTE интернет и мога да ти кажа че е отличен


29 Авг 2015 01:40
Профил

Регистриран на: 22 Авг 2015 12:36
Мнения: 14
Отговори с цитат
Само като видя , че в над 10 квартала в София няма покритие, пък за малки градове да не говорим.
Пък, че бил отличен - ми то в момента дали има и 100 човека в цяла България изключвам вътрешните хора тестващи мрежата им.
Когато се напълни с абонати ще видим как ще е. То в момента сигурно има 1 клетка 1 абонат :lol:


29 Авг 2015 08:31
Профил

Регистриран на: 29 Авг 2015 01:26
Мнения: 21
Отговори с цитат
sss написа:
Само като видя , че в над 10 квартала в София няма покритие, пък за малки градове да не говорим.
Пък, че бил отличен - ми то в момента дали има и 100 човека в цяла България изключвам вътрешните хора тестващи мрежата им.
Когато се напълни с абонати ще видим как ще е. То в момента сигурно има 1 клетка 1 абонат :lol:

30Mbs ми е скороста


29 Авг 2015 10:52
Профил

Регистриран на: 09 Мар 2015 13:01
Мнения: 24
Отговори с цитат
Днес вече съм новите box-ове. Дойдоха момчетата и взеха старата техника и антената. Та обаче остават няколко неизвестни. Вчера платих стандартно интернет и тв премиум пакет + 2 допълнителни приемника. Сега реших единия, че вече не ми е нужен и им го върнах. Останах с два приемника - новите fusion на два телевизора.

Другия месец задължително ли е да плащам за fusion пакета или мога както досега само за Премиум - защото тея програми от fusion пакета няма да ги гледам много.
Понеже за всеки телевизор сложиха fusion box единия допълнителен ли се води или? На цената на старите допълнителни предполагам ще е или?

Никой все още нищо не знае, нито момчетата, които монтираха нито на касите. :lol:


01 Сеп 2015 14:58
Профил
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2010 21:42
Мнения: 348
Отговори с цитат
InShadow написа:
Днес вече съм новите box-ове. Дойдоха момчетата и взеха старата техника и антената. Та обаче остават няколко неизвестни. Вчера платих стандартно интернет и тв премиум пакет + 2 допълнителни приемника. Сега реших единия, че вече не ми е нужен и им го върнах. Останах с два приемника - новите fusion на два телевизора.

Другия месец задължително ли е да плащам за fusion пакета или мога както досега само за Премиум - защото тея програми от fusion пакета няма да ги гледам много.
Понеже за всеки телевизор сложиха fusion box единия допълнителен ли се води или? На цената на старите допълнителни предполагам ще е или?

Никой все още нищо не знае, нито момчетата, които монтираха нито на касите. :lol:

Най-вероятно всичко си е по старо му, просто платформата ти за гледане на ТВ е друга....
Иначе как е? Има ли HD канали? Забива ли като едни чернички у-ва. Дай някакво впечеление :) Другите само си чакаме....


01 Сеп 2015 15:19
Профил

Регистриран на: 09 Мар 2015 13:01
Мнения: 24
Отговори с цитат
Сега нямах много време за разглеждане и тестване. Довечера ще му обърна повече внимание. Рутера ми е доста стар и от него най-вероятно се получава леко замацване и зацикляне на моменти. Поне така казаха техниците. Та ще взема и нов рутер днес и довечера повече впечатления.


01 Сеп 2015 15:23
Профил
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2010 21:42
Мнения: 348
Отговори с цитат
InShadow написа:
Сега нямах много време за разглеждане и тестване. Довечера ще му обърна повече внимание. Рутера ми е доста стар и от него най-вероятно се получава леко замацване и зацикляне на моменти. Поне така казаха техниците. Та ще взема и нов рутер днес и довечера повече впечатления.

Охх на wifi ще е мъка на HD канали най-вероятно :roll: Що не ти пуснаха кабелчета? А на какъв интернет си? оптика или мед, на була или друг оператор?


01 Сеп 2015 15:27
Профил

Регистриран на: 09 Мар 2015 13:01
Мнения: 24
Отговори с цитат
XaMaB написа:
Охх на wifi ще е мъка на HD канали най-вероятно :roll: Що не ти пуснаха кабелчета? А на какъв интернет си? оптика или мед, на була или друг оператор?


С лан кабел от рутера ги пуснаха. Нета ми е най-слабия - 13лв на оптика. Но рутера е Lynksys и поддържа до 54mbps - на 10 години е вече. Сега се чудя какъв рутер да взема до 40-50 лв???

Не знам дали може да се доплати още 4 лв и да мина на по-бързия нет още сега или трябва да чакам следващия месец, че всичко стана малко ненадейно и не бях подготвен. :D


01 Сеп 2015 15:32
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
Рутера не ти е слаб изобщо. За HD стигат и 15 мегабита а ти имаш 25 ъплоуд-данлоуд така или иначе. Имам същия рутер и гледам без каквито и да е ядове IPTV.Зациклянето,замазването и накъсването е от смотаните вовза сървъри на Булсата и тяхната некадърно реализирана технология за динамично качество на картината. Като се нависят много маймуни да гледат и шейпъра им пада от 720p на 360p и така ти спада и качеството. Те така или иначе в момента нямат 1080p пуснат канал на нито една от IP платформите си.


01 Сеп 2015 16:03
Профил

Регистриран на: 23 Дек 2013 11:28
Мнения: 27
Отговори с цитат
InShadow, а в кой град се случва това?


01 Сеп 2015 16:28
Профил
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2010 21:42
Мнения: 348
Отговори с цитат
AlkatrazBG написа:
Рутера не ти е слаб изобщо. За HD стигат и 15 мегабита а ти имаш 25 ъплоуд-данлоуд така или иначе. Имам същия рутер и гледам без каквито и да е ядове IPTV.Зациклянето,замазването и накъсването е от смотаните вовза сървъри на Булсата и тяхната некадърно реализирана технология за динамично качество на картината. Като се нависят много маймуни да гледат и шейпъра им пада от 720p на 360p и така ти спада и качеството. Те така или иначе в момента нямат 1080p пуснат канал на нито една от IP платформите си.

Кой канал в България е 1080p?


01 Сеп 2015 16:51
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
InShadow написа:
Сега нямах много време за разглеждане и тестване. Довечера ще му обърна повече внимание. Рутера ми е доста стар и от него най-вероятно се получава леко замацване и зацикляне на моменти. Поне така казаха техниците. Та ще взема и нов рутер днес и довечера повече впечатления.
Нали мрежата си е тяхна. Те не предлагат ли рутери - такива, каквито ще отговарят на техните изисквания. Ако всеки вземе сам да си купува, егати и организацията. Ако има проблем, техникът ще е обучен да работи с този рутер и при нужда ще го смени с нов - така ми се струва, че трябва да бъде :D


01 Сеп 2015 20:40
Профил

Регистриран на: 08 Дек 2013 23:10
Мнения: 11
Отговори с цитат
На мен като ми слагаха оптиката ми казаха, че IPTV боксовете ще се вързват директно в ONT бокса на оптиката, който има 4 слота без да се минава през рутера, за да няма компромис с качеството. Не знам сега защо са решили да ползват клиентските рутери. Както и да е 54 мбитов рутер наистина може да идва слаб, дано в него да е проблема. Колега @InShadow кажи има ли някаква разлика в каналите и качеството спрямо сателитната услуга и от кой град си.


01 Сеп 2015 20:48
Профил

Регистриран на: 09 Мар 2015 13:01
Мнения: 24
Отговори с цитат
Така сега малко повече да ви разкажа. След първите мнения днес купих нов рутер TP-link. (от Техно...с) за 39.90 лв. Доплатих за интернет на Премиум. (50мбпс). За да е ориентировъчно: гледам на Panasonic 47-ца от 2 метра. Района е до новия мол в Стара Загора на оптика.

Предложение за рутер-бонус не получих. Разликата със стария рутер е осезаема, със стария максималната скорост на теглене бе 2.2 мб/с. С новия скоростта стига до 5.5 като по време на теглене Формулата по DSport2 върви идеално, със статия замазваше HD каналите и не само тях, с новия го няма това. Може би съвсем леко, почти незабележимо се разваля качеството по време на теглене, но може и да си внушавам. Извод: за да гледате хубава картина рутера трябва да е стабилен, гореспоменатата сума мисля е достатъчна за такъв.

Качеството: На HD каналите е доста задоволително. На останалите мисля е малко по-добро от обикновените приемници. Диемите вече може да се каже, че са HD, а не мазаница.

Няколко минуса:
- от време на време може би на 5-10 мин. понякога и повече има прекъсване, забиване на картината от около секунда.
- когато сменяш каналите има леко първоначално синхронизиране картина/звук. Отново около секунда и се оправя.
- малко ми е мудно менюто.
- за да имаш IPTV трябва задължително да плащаш за пакета - 5 лв. :roll: това мен не ме радва, при положение, че от каналите, които се предлагат в него няма да гледам повече от един - два.
- на дистанционното навигационното копче щрака доста звучно. :lol:

За успокоение - услугата е нова, може да се срещат чести бъгове. Ще се работи занапред по подобряването на услугата. Това са думи на персонала от Булсатком. Иначе взеха си старата техника барабар с антената.

Интересен феномен ми е, че с дистанционното на телевизора контролирам и някои функции на Ip box-а. Иначе има и някои плюсове. Например показва ти колко градуса е навън :lol:

Съвет: по-добре изчакайте малко да поулегнат нещата, да изчистят бъговете и тогава.


01 Сеп 2015 22:37
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2760 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 184  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®