Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Апр 2024 12:34



Отговори на тема  [ 2760 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 184  Следваща
Булсатком IPTV box 
Автор Съобщение

Регистриран на: 10 Мар 2007 21:51
Мнения: 24
Местоположение: Павликени
Отговори с цитат
Да споделя и моя опит.През ноември си взех бокса с уточнението да го върна, ако не съм доволен от нещата. Всичко вървеше, разбира се с тогавашните проблеми като забивания, рестартирания и други незначителни. Имам още 2 HD с 1 SD приемника.Тези дни върнах SD-то и взех още един бокс. Скоростта при мен е 30 Mbps от М*el. Единият бокс съм го вързал с LAN кабел от рутера, а другия ми е в другата стая на 7-8 метра от рутера. При двата пуснати бокса проблеми с насичане нямам. Единствено като пусна да се тегли някой филм на лаптопа се появява леко буфериране от време на време, примерно през 2-3 минути, но пък филма се сваля за около 10. Така че това не ми е болка за умиране. Иначе при нормална работа с лаптопа, като сърфиране в нета- никакви проблеми! За колегата, на който дистанционното му е шумно- не е задължително да си с него дистанционно. Във всеки офис продават "нормални" дистанционни за 2,80 лв. През телевизора отварям приложението, но то е самостоятелно, а не е чрез KODI. Там се получава едно забавяне при превключване на каналите. SAMSUNG телевизорите от 2015+ година са с TIZEN и за да се инсталира KODI трябва телевизора да е root- нат и да е от висок клас. Моят е среден клас и когато питах (декември 2015г.) не можеше да се root-ва. Лично се свързах с едно от момчетата, които се занимават с разработките за SAMSUNG и той каза, че за в момента не може да се инсталне KODI. Бях се насочил да си поръчвам други бокс от Китай само за KODI, но за сега стопирах идеята.
Според мен това дали ще работи или ще накъсва при 20-30 Mbps си е индивидуално- зависи от преносната мрежа и оборудването на доставчика.


24 Апр 2016 10:14
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
Разбира се, че инфраструктурата на доставчика също е много важна. Скоростта може да е висока, но да има чести прекъсвания или голяма загуба на пакети по преносната среда. Именно в такива ситуации, ще има доста проблеми с телевизията, независимо каква скорост Ви предоставят.


24 Апр 2016 10:37
Профил

Регистриран на: 10 Яну 2015 21:42
Мнения: 1
Отговори с цитат
Както се казва, да споделя и аз своя опит... От половин година съм с фюжъна и в общи линии съм доволен, като плюя на неграмотно написания софтуер и другите тотални недоразумения. Понякога насича леко, понякога върви нормално. Рутерът ми е Linksys WRT320N, нета ми е 60 МБ, бокса е свързан с кабел. Рутерчето ми блокира понякога и преди 2 дни го смених с по-новия D-Link 860L. Започна страшно насичане на картината. Върнах стария рутер - насичането изчезна. Установих, че проблема е в т.н. MTU (Maximum Transmission Unit, нещо като "максимален размер на пакета с данни") - в стария рутер беше със стойност 1496, в новия - на Auto. Поразцъках из нета, намерих много материали за точно определяне на стойността на MTU, определих че за мен подходящата стойност е 1432 и я записах в рутера. Поведението на бокса се промени драстично - за два дни няма нито едно засичане, картината е просто бетон.Съжалявам ако вече е писано по темата из форума, но съветвам всички с проблеми от тип засичане да си погледнат настройката на MTU в рутера.

Настройката изисква пускане на пинг с параметри от компютър в мрежата. Командата е следната:

ping bulsatcom.com -f -l 1472

Намалявате 1472 с по 10, докато не получите нормален резултат от пинга - тази стойност трябва да запишете в рутера. Повече подробности можете да намерите като в Гугъл напишете "mtu size" или "mtu router". Можете да пингвате произволе адрес, напр. google.com, bulsat.com и т.н. Ето и един директен линк по въпроса:

http://www.linksys.com/us/support-artic ... Num=134914

Няколко думи за дистанционното на фюжъна - просто не го ползвам. Гледам едновременно на 2 телевизара - единия от сателита, другия с фюжъна. Управлявам бокса и приемника със старото дистанционно на захаринката - много е удобно. Понеже двете машинки са на метър разстояние, за да не се бъркат командите, отворих дистанционото, направих си няколко милиметра черен шлаух от изолацията на едно коаксиално кабелче и го надянах върху светодиода - дистанционното стана като пушка с оптичен прицел - насочвам го към бокса: командвам само него; насочвам го към приемника: командвам само него. Свиква се за 2 дни...

Дано съм бил полезен с нещо. Успех на всички!


24 Апр 2016 22:51
Профил
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2010 21:42
Мнения: 348
Отговори с цитат
Пробвай с 1500 :)


24 Апр 2016 23:50
Профил
Аватар

Регистриран на: 23 Авг 2010 19:41
Мнения: 100
Отговори с цитат
PanJoro написа:
Както се казва, да споделя и аз своя опит... От половин година съм с фюжъна и в общи линии съм доволен, като плюя на неграмотно написания софтуер и другите тотални недоразумения. Понякога насича леко, понякога върви нормално. Рутерът ми е Linksys WRT320N, нета ми е 60 МБ, бокса е свързан с кабел. Рутерчето ми блокира понякога и преди 2 дни го смених с по-новия D-Link 860L. Започна страшно насичане на картината. Върнах стария рутер - насичането изчезна. Установих, че проблема е в т.н. MTU (Maximum Transmission Unit, нещо като "максимален размер на пакета с данни") - в стария рутер беше със стойност 1496, в новия - на Auto. Поразцъках из нета, намерих много материали за точно определяне на стойността на MTU, определих че за мен подходящата стойност е 1432 и я записах в рутера. Поведението на бокса се промени драстично - за два дни няма нито едно засичане, картината е просто бетон.Съжалявам ако вече е писано по темата из форума, но съветвам всички с проблеми от тип засичане да си погледнат настройката на MTU в рутера.

Настройката изисква пускане на пинг с параметри от компютър в мрежата. Командата е следната:

ping bulsatcom.com -f -l 1472

Намалявате 1472 с по 10, докато не получите нормален резултат от пинга - тази стойност трябва да запишете в рутера. Повече подробности можете да намерите като в Гугъл напишете "mtu size" или "mtu router". Можете да пингвате произволе адрес, напр. google.com, bulsat.com и т.н. Ето и един директен линк по въпроса:

http://www.linksys.com/us/support-artic ... Num=134914

Няколко думи за дистанционното на фюжъна - просто не го ползвам. Гледам едновременно на 2 телевизара - единия от сателита, другия с фюжъна. Управлявам бокса и приемника със старото дистанционно на захаринката - много е удобно. Понеже двете машинки са на метър разстояние, за да не се бъркат командите, отворих дистанционото, направих си няколко милиметра черен шлаух от изолацията на едно коаксиално кабелче и го надянах върху светодиода - дистанционното стана като пушка с оптичен прицел - насочвам го към бокса: командвам само него; насочвам го към приемника: командвам само него. Свиква се за 2 дни...

Дано съм бил полезен с нещо. Успех на всички!


25 Апр 2016 22:36
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
Да не пишете през конзолките команди нещо по лесничко :) http://www.letmecheck.it/mtu-test.php


26 Апр 2016 00:46
Профил

Регистриран на: 22 Сеп 2010 10:25
Мнения: 70
Отговори с цитат
Със mtu настроено на 1500 имам насичане на телевизията, най - често в неделя след 8. Освен това доста често се рестартира приемника когато гледам предаване на запис или записа спира преди да е свършило предаването. Интернета ми е на bulsatcom(оптичен).


26 Апр 2016 09:18
Профил
Аватар

Регистриран на: 13 Апр 2015 13:44
Мнения: 271
Местоположение: ТВОЯТ ДИГИТАЛЕН СВЯТ
Отговори с цитат
Sending 32 bytes to bulsat.com <- not fragmented

Sending 750 bytes to bulsat.com <- not fragmented

Sending 1125 bytes to bulsat.com <- not fragmented

Sending 1313 bytes to bulsat.com <- not fragmented

Sending 1407 bytes to bulsat.com <- not fragmented

Sending 1454 bytes to bulsat.com <- not fragmented

Sending 1478 bytes to bulsat.com <- FRAGMENTED!

Sending 1466 bytes to bulsat.com <- not fragmented

Sending 1472 bytes to bulsat.com <- not fragmented

Sending 1475 bytes to bulsat.com <- FRAGMENTED!

Sending 1473 bytes to bulsat.com <- FRAGMENTED!

Sending 1472 bytes to bulsat.com <- not fragmented


From the tests we did, we can assume that 1472 bytes is the largest unfragmented packet
size. The MTU size would be 1500, made up from 1472 payload and 28 ICMP/IP Headers
and payload information.
The maximum MTU size for bulsat.com is: 1500

булсат оптика без рутер


26 Апр 2016 14:14
Профил
Аватар

Регистриран на: 23 Авг 2010 19:41
Мнения: 100
Отговори с цитат
Някой може ли да помогне къде се намира MTU на рутер ZTE H218N или да взимам нов :D


26 Апр 2016 14:37
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
Няма такава опция там


26 Апр 2016 14:46
Профил
Аватар

Регистриран на: 23 Авг 2010 19:41
Мнения: 100
Отговори с цитат
AlkatrazBG написа:
Няма такава опция там

Мерси кажете какав рутер да си купя да може да се настрои


26 Апр 2016 14:53
Профил
Аватар

Регистриран на: 23 Авг 2010 19:41
Мнения: 100
Отговори с цитат
chulo написа:
AlkatrazBG написа:
Няма такава опция там

Мерси кажете какав рутер да си купя да може да се настрои

Ако има смисъл разбира се


26 Апр 2016 14:54
Профил
Аватар

Регистриран на: 13 Апр 2015 13:44
Мнения: 271
Местоположение: ТВОЯТ ДИГИТАЛЕН СВЯТ
Отговори с цитат
Може първо да опиташ да му качиш друг софтуер.


26 Апр 2016 18:00
Профил

Регистриран на: 08 Авг 2015 17:33
Мнения: 63
Отговори с цитат
Здравейте,
След няколко месечно използване на fusion box мога да кажа,че съм изключително доволен.След като решиха проблема с рестарта при смяна на каналите нямам много забележки към работата му.Единственото нещо което ме дразни е,че след известно време мисля около 15 минути след стартирането,бокса спира да приема команди от дистанционното на телевизора.Относно скоростта от която се нуждае бокса,поне при мен независимо колко от приемниците работят скоростта ми е тази,за която си заплащам.При проверка на скоростта през speedtest.net и без други консуматори на скоростта,а само и единствено приемниците скоростта е 50Mbit.
Прилагам и скрийншоти :

Изображение
Изображение


26 Апр 2016 19:49
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
Fusion-а прекъсва HDMI-CEC връзката, след това отново се свързва. За това се получава така, че не приема команди от дистанционното на телевизора. След като връзката прекъсне, след определен период от време, ако телевизора Ви има възможност, сканирайте за нови източници. Би трябвало автоматично да се свърже към източник с име "Bulsatcom". В зависимост от телевизора Ви, както и неговия софтуер, напълно възможно е да нямате такава функция или името на източника да не се визуализира, както и бокса да не се визуализира като отделно устройство (източник).


26 Апр 2016 20:13
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2760 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 184  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 133 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®