Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 22 Май 2018 06:49

Отговори на тема  [ 1826 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 122  Следваща
BulgariaSat-1 през 2016 г. 
Автор Съобщение

Отговори с цитат
Не искам да защитавам Булсат, защото и аз не мисля, че това е правилния начин за разпространение на IPTV.
Но не вярвам, че това нарушава някакъв закон и други подобни.
Това означава ли, че всички радиостанции и телевизии, които предоставят достъп до техните програми през интернет са нарушители?
Нарушители ли са и други доставчици на медийно съдържание през интернет като Voyo, Netflix, YouTube и много други, след като не ти пускат тяхна връзка до крайното устройство?
Трябва ли моят интернет доставчик примерно да ми спре достъпа до YouTube, защото е решил, че в неговата мрежа може да се гледа само Vbox7?

18 Яну 2018 14:37
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Компаниите които уважават закона го правят така:

Изображение

Посочените по-горе компании не предлагат STB, a за Youtube Red е малко вероятно да си чувал

Изображение

18 Яну 2018 14:43
Профил

Отговори с цитат
jivkoj написа:
Не искам да защитавам Булсат, защото и аз не мисля, че това е правилния начин за разпространение на IPTV.
Но не вярвам, че това нарушава някакъв закон и други подобни.
Това означава ли, че всички радиостанции и телевизии, които предоставят достъп до техните програми през интернет са нарушители?
Нарушители ли са и други доставчици на медийно съдържание през интернет като Voyo, Netflix, YouTube и много други, след като не ти пускат тяхна връзка до крайното устройство?
Трябва ли моят интернет доставчик примерно да ми спре достъпа до YouTube, защото е решил, че в неговата мрежа може да се гледа само Vbox7?

Бъркаш играчите. Телевизиите, радиата, стриймовете предоставят собствено съдържание. Те не са регистрирани в КРС по ЗЕС за разпространение и пренос на радио- и телевизионни програми, а в СЕМ по ЗРТ. Е, при стрийминг-услугите е малко по-различно, но пак те обикновено са притежатели на правата, а и там услугата е в друг вид. Радио- и ТВ-програмите са услуги в реално време, които друг създава, а операторите само ги пренасят и разпространяват, като на всяка телевизия се плащат права, според броя на абонатите.

Представи си, че имаш камион, с който всеки ден доставяш сирене на 10 магазина, за което получаваш Х лв, като част от тях ти отиват естествено за гориво и поддръжка на камиона. Изведнъж се появява друг доставчик, който доставя сиренето за Х-Y лв. (или пак за Х), но, забележи, тайно го товари на твоя камион и го прекарва, без да плаща нищо за това.

18 Яну 2018 15:15
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Това което е на сайта им и на мобилното приложение не противоречи на закона, но разпространението чрез бокса могат да го правят само в собствената си мрежа или тази на техните евентуални партньори които са дали съгласие това да се случва. Както stanoj отбеляза те задръстват пииринга и причиняват вреда на всички който се нуждаят от неговата свързаност. С две думи използват го като социалистическо ТКЗС от което всеки може и краде колкото си иска.

18 Яну 2018 15:20
Профил

Отговори с цитат
Точно така, а сега с притежанието на собствен сателит, биха могли да качат всичките тези канали там, защото имат практически неограничен ресурс и да ликвидират тази порочна практика. Но това едва ли ще се случи, поне не и скоро...

18 Яну 2018 15:51
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Всеки който е учил или поне има елементарни познания от инженерен мениджмънт ще ви каже, че ако средствата за сателита бяха вложени във файбероптична мрежа ще носят много по-голяма печалба и възвращаемост. Погледнете сайтовете на основните играчи в бранша и там ще видите обяви от типа - подменете нашата сателитна телевизия с IPTV от нашата мрежа и ще получите 6 месеца безплатен достъп. България има по-малка територия и население от един средно голям град примерно Москва и 3 сателитни оператора при положение, че не се нуждае от нито един.

18 Яну 2018 16:44
Профил

Отговори с цитат
Тарапонти ти явно през живота си не си опънал и 10 метра оптично трасе та се изказваш така не подготвен.
1. Преди да опъваш каквото и да е трасе първо се прави проект.
2. След като проекта се одобри се съгласува със местната администрация и енерго,водно и тн.
3. Като минат горните 2 процедури дето траят 1-2 години се наемат фирми за изграждане на тия трасета.
4. Във строежа на сградите във България при 95% от случаите няма предвидени технически помещения и кухини за прокарването на кабелите.
5. След като разкопаеш и положиш оптиката е необходимо и да я закопаеш и възстановиш инфраструктората. Това са тротоари ,асфалт и тн. И накрая като спре тока и нямаш интернет ще гледаш телевизия ама някой друг път. От 1 сателит могат да гледат няколко държави а чрез оптично трасе могат да гледат няколко населени места. Чрез сателит можеш да гледаш и във гората ако имаш генератор за ток и 10 литра бензин. Оптика в Рила,Пирин и Родопите няма никой да ти прекара и да копае скалите. Ама ако си монтираш една 60 см. антенка на 1 дървен кол ще гледаш новините без проблем дори и със акумулатор от лек автомобил. Сателита ти е и навигация и телефония и телевизия и радио.

18 Яну 2018 17:49
Профил

Отговори с цитат
Тарапонти а каналите, които вървят по тая оптика от къде идват? Да не ги копат от земята...... Защо пишеш глупости? То ако имаше сметка от тая оптика никой няма да изстрелва сателити. Пишеш си колкото да ти минава времето.

18 Яну 2018 18:03
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Ти си типичният кон с капаци и играч на дребно, научи се да разсъждаваш по-мащабно.
В гората никой не ходи за да гледа телевизия, а за да се разтовари от нея и от интернета който ни зомбира ежедневно. Тези който имат вили в трудно достъпни места обикновенно се възползват от ефирна телевизия която е задължение на Държавата която в България фигурира само на хартия.
Технологията за полагане на оптични мрежи е проблем на тези който извършват търговска дейност посредством нея, а не на крайният потребител. При положение, че навсякъде по света това е печеливш бизнес няма какво да го коментирам

18 Яну 2018 18:04
Профил
Аватар

Отговори с цитат
moreg написа:
Тарапонти а каналите, които вървят по тая оптика от къде идват? Да не ги копат от земята...... Защо пишеш глупости? То ако имаше сметка от тая оптика никой няма да изстрелва сателити. Пишеш си колкото да ти минава времето.

Каналите които идват от сателитен източник за по-натаъчно разпространение в друга мрежа обикновенно са пиратирани. Алкатраз ви беше написал разбираемо как се получват каналите в мрежите на легалните оператори, потърси в този форум за да научиш как се прави. Сателити изстрелват само тези който се нуждаят от тях, държави с голяма популация и теритотии.
Булсат просто сбъднаха детската мечта на някого да има "собствен" сателит, но за това ще плащат неговоте потребите, а не мечтателя.

Последна промяна taraponty на 18 Яну 2018 18:55, променена общо 1 път

18 Яну 2018 18:08
Профил

Отговори с цитат
taraponty написа:
В гората никой не ходи за да гледа телевизия, а за да се разтовари от нея и от интернета който ни зомбира ежедневно. Тези който имат вили в трудно достъпни места обикновенно се възползват от ефирна телевизия която е задължение на Държавата която в България фигурира само на хартия.
:D :D :D Брей, брей, ама ти си бил много умен ве колега, БРАВО! Вземи кажи на държавите, да спрат вече да изстрелват спътници, стига толкова, а то са се наредили на опашка и чакат по една година да си метнат спътника в орбита. :D .

P.S. Ами който живее "в гората" по цяло лято (като мен, на чист въздух), той само ефирната БНТ1 с двамата Бойковци ли да гледа? :D Добре, че има сателити, та на вилата си съм забучил две чинии, едната към 39.0°E, а втората гледа към Hot Bird 13.0°E. Като прекопая градината и лягам да гледам Евроспорт с Гришо и Шарапова :D.

18 Яну 2018 18:54
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Отговора го написах отгоре, но ще го повторя. Твоят случай е изключение и когато човек има брада си търси гребен за нея. Аз не съм в по-различно положение от теб и също се изнесох от София преди години.

Сателити изстрелват само тези който се нуждаят от тях, държави с голяма популация и теритотии.По-малките си вземат транспондери под наем.

Булсат просто сбъднаха детската мечта на някого да има "собствен" сателит, но за това ще плащат неговоте потребите, а не мечтателя. Увеличението на цените е факт.
Неадекватната позиция на сателита отнесена към българското географско положение няма да коментирам важното е, че вече има сателит който замърсява космоса и не се използва от никого защото някой може да си го позволи при положение, че друг да плаща за неговата недалновидност.

18 Яну 2018 18:59
Профил
Аватар

Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
vanderel написа:
Ха :D След няколко десетки жалби в КЗП, в момента Фюжънчето върви в мрежата на въпросния плевенски доставчик :wink: Значи усещат че не са прави. Явно в закона за тв и радио съобщения не са регламентирани тези неща и след като не знаеш кой би бил прав, защото има известна логика за филтрирането, по-добре да не се изправяш против закона :wink: Була пак печелят от несъвършенството на закона :D

Ванди, има ли начин да разберем дали това е станало благодарение на КЗП или пък е следствие на някаква уговорка между двата оператора?

18 Яну 2018 20:10
Профил

Отговори с цитат
taraponty написа:
Сателити изстрелват само тези който се нуждаят от тях, държави с голяма популация и теритотии.По-малките си вземат транспондери под наем.

Булсат просто сбъднаха детската мечта на някого да има "собствен" сателит, но за това ще плащат неговоте потребите, а не мечтателя. Увеличението на цените е факт.
Неадекватната позиция на сателита отнесена към българското географско положение няма да коментирам важното е, че вече има сателит който замърсява космоса и не се използва от никого защото някой може да си го позволи при положение, че друг да плаща за неговата недалновидност.
Да, прав си, съгласен съм с теб колега - на България не й трябваше собствен сателит (че и на нова позиция на това отгоре). Можеше спокойно да си кара с транспондери под наем. Просто някой си напомпа самочувствието на наш гръб.

taraponty написа:
Аз не съм в по-различно положение от теб и също се изнесох от София преди години.
Но аз зимата се връщам в София заради парното, щото така-и-така го плащам, поне да го използвам

18 Яну 2018 20:40
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Хаххахахааха,
Слизам в София само когато имам среща, зимата Витоша, а лятото Странджа Сакар на морето. Благодарение на бг бюрокрацията децата останаха само американски граждани и си ги обучаваме в къщи по американските закони, като американски граждани, за което мога да кажа голямо БЛАГОДАРЯ на българските буквояди които се опитваха да ми пилеят времето при издаване на акт за раждане на първото дете и така ме отказаха напълно. В България си е купон когато работиш за втората си родина получаваш тяхна заплата в България, децата не трябва да ходят в мизерни училища заедно с неизкъпаните циганчета и най-важното не зависиш за нищо от никого, палиш колата или взимаш самолета и сменяш къщата. Телевизията кучетата я яли и без нея може.

18 Яну 2018 21:25
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1826 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 122  Следваща